Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi vs 1.6 tdi roll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1. 1.2tsi ve 1.6tdi golf dsg denedik. 1.vitesim bittiginde kafa kafaya 2ye attigimda ve 2yi bitirdigimde 2-3 boy fark oluyordu. Bu 1.6 dizelcileri anlamiyorum, benm kiyaslamama bok atmisinizda kusura bakmayin f30la aramizda 200 kilo fark var 24hp fazlasi var. E92lerle kafa kafaya hatta 200e kadar onde surukluyorum. Youtubeu acin ve e92lerin 100-200unu olcun bide benm 100-200umu olcun. Sonra f30un 100-150 hizlanmasina bakin saniye saniye ayni. 150den sonrasini acmaya basliyor. 1.4tsila kilolar ayni hatta siz daha agirsiniz. 20hp eksiginiz var. Dizelsiniz devir ceviremiyorsunuz. Siz deneyin videoyu atin. 200e kadar olan farki gorun. Sonra bn f30la olan videomu koyarim aradaki farka bakarsiniz. F30un avantaji 8 ileri olmasi. Millete bok atarken iyi dusunun. Benim arkadasimda da yazilimli cordoba var. İcine bindiginde ucuyo gibi geliyo ama 1.2 tsia geciliyordu. 1.6tdi golfu de geciyordu. Dizelciler arabalarini iyice ucak yapmis. Muratcanda bana diyodu seni gecerim diye. Once gidin 1.2 tsi i gecin. 18jantliydi ayrica ben denedigimde golfle. Golftede 15 jant kapagi vardi. Teknik verilere bakmicaksoniz orda. Acicaksiniz videolarda sure tutcaksnz. 3assa 5 yukari cikar. Yine soyluyorum bosa benzin israfi. Neyin sidigini yaristiriyosunuz anlamadm, gelms bnm kiyaslamama bok atiyosunz

+rep ile birlikte söylemem gerekir ki bizim arabalar yokuş aşağı hariç 200'ü görmüyor bile. 198'de kesici giriyor. Denedim, gördüm, boyumun ölçüsünü aldım. Ekonominin peşinde koşuyorum. 1.2 TSI ağırlıktan falan kazanıyor sanırım. Performans arabası falan değil 1.6 TDI'lar.

Dipnot: 1.6 HDI 110 beygirlik 307'im torku daha düşük olmasına rağmen na bu canına yandığım Leon'undan daha güzel gidiyordu..

İsteyen istedigi gorusu yazabilir onda sikinti yok. Ama gelip sacma sapan bi sekilde dalga gecerse tepkimi koyarim. Denesinler tsida sorun yoksa ve gecemezse ben arabami bedavaya veririm. Kiyaslanmicak sekilde fark var arada. Dizel herzaman canli gibi durur ama torkun aldatmasidir.

çaktırmadan bi yazılım yaptır sora git üstünden atla kanka :D

bız bı okul cıkısı gecen sene ozgur (zgr )ıle roll yapmıstık dsg 1.6tdı ı bende tsi 1.4 benı gayette cokk cok zorlamıstı

kendime ;) en azından F30 ile golf'ü kafa kafaya vermekten daha mantıklı

Sen herşeyi yaşayarak öğrenmek istiyorsun.Teknik detayları es gectıgın için yukarıda yazdıgın msj dıkkate almıyorum.F30 ile golf arasındakı aynı olay senın ıcınde gecerlı......Bırıncısı benzınliden daha agırsın,devir aralıgın kısa ve 20 hp düşük güce sahipsin ve inatlaşman ilginc olmuş.

Ayrica ben golfu aldiktan sonra Omer kendi dedi geciim bi seni deniyelim diye. Kiyaslama benden cikmadi. Bilip bilmeden de konusmayin.!

kıyaslama degıl olum bızımkı aramızda bı eglence... gecıp gecılmek cokta onemlı degıl maksat muhabbet.

Ben bu hafta içi downpipe, yazılım, orta susturucu iptali yaptırıyorum zaten hakan sesi duyduktan sonra vazgeçecektir :eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt