Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi vs 1.6 tdi roll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1400 cc her ne kadar twinturboda olsa 1600 cc den daha erken peek yapacagınıda hesaplamıssındır o zaman? ben jokeyde biter iş diyorum ve konuyu noktalamak istiyorum ! trabzondada var twin golfler öle bi anlık boy gösterıyorlar ama ciğerlerı ufak oldugundan sonuç hüsran oluyor ! herneyse insignia alırsam bi gün denerız artık ! ama kolayınada attan inip eşşeğe binmem sanırsam ! :eek:key:

260hpden 180'e geçilmez zaten. Sorun 1.6 1.4 değil aslında, 1.6T'nin opelin ürettiği motor olması. Çok verimli değil. Yağ sıcaklığı 105'in üzerine çıkmadığı sürece rahatça 230'a çıkıyor. Edirne'den dönüşte 160'la giderken selektör yaptım sol şeritte, 30km boyunca gittik gaza bas çek bas çek 220'yle gidiyoruz. En sonunda sağa çekildi 230'a kadar çıktım geçtim sonra yavaşladım ben zaten. Durum bu. Ciğeri çabuk tükeniyor ama 300kg ağır bi insignia'yı geçmek için yeterli oluyor. Diyorum ya astra bile yetişemiyor asıl sorun opelin 1.4 140,1.6 180 motorları verimli değil

ben genede sürücüsünün yeterınce başarılı olmadıgı kanısındayım !

Alt tarafi 6.viteste gaza basiyoduk. Ayagi ufak olcak diil ya :) gaza sonuna kadar basip gidiliyodu diye dusunun. Vites degistirmedim ben hic.

1.6 insignia 1.4 160lık tsi dan iyi giden fırlayan uçan kaçan bir araba değil kalıbına göre olması gereken bir performansı var. Çok garip bir devir bandı var 180 hp öyle dolu dolu hissedilemiyor.
Bizim millet 100hplik 1600 kiloluk danalara alıştığı için uçak sanıyor bunları. Opelin yeni nesil turbo motorları tsilar kadar verimli değildir.
1.4 turbo 140hp lik astra ile 1.4 122 golf kafa kafaya gidebiliyor çok rahat.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt