Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI turbo büyültme?

PATRON

Administrator
Arkadaşlar son zamanlarda aracımı satmaktan vazgeçip arabaya tek yapılacak olan chip işlemiyle birlikte turboyu büyültmekte istiyorum. Benim arabaya kangi turbo gider, masrafı herşey dahil ne olur, nereden getittirebiliriz yardımlarınızı bekliyorum. Bir iş var eğer olursa arabayı satmayacağım FR'da geçmeyeceğim. O yüzden bunu düşünmeye başladım.

:rolleyes: büyük turbo :) kardeşim sana da 1.8T alalım bak keyfine üzmeden kendini sahibindende çok güzel gri 60.000de bitane var kazasız temiz bi yazılım-intercooler-dv ve egzost sistemiyle uçarsın :eek:key:

1.4 tsi da turbo buyutmek cok mesakatli ve sagliksiz olacaktir diye dusunuyorum..
cunku aracta intercooler yok ve once sogutma sistemini intercooler a cevirmek lazim. ondan sonra DV yetmeyecektir ve 1.4 tsi lar icin DV yok bildigim kadariyla..
ayrica alinacak guc yapilacak olan bu islemlere, emege ve paraya degecek mi tartisilir.

serhat abinin dedigini yapmak cok daha akil kari.

Bu işlemde sadece turbo değişimi yeterlimi? K03 mesela...

1.4 tsi da turbo buyutmek cok mesakatli ve sagliksiz olacaktir diye dusunuyorum..
cunku aracta intercooler yok ve once sogutma sistemini intercooler a cevirmek lazim. ondan sonra DV yetmeyecektir ve 1.4 tsi lar icin DV yok bildigim kadariyla..
ayrica alinacak guc yapilacak olan bu islemlere, emege ve paraya degecek mi tartisilir.

serhat abinin dedigini yapmak cok daha akil kari.

olm sen forumda hıc mı konu takıp etmıyosun da arabada DV yok demıssın,daha gecen gun sayfalarca dv konusu surdu gıttı :) onu da gectım dv sız benzınlı turbo mu olur dızelle karıstırma :)

Serbay senın soruna gelcek olursak senın araba ıcın yapcagın turbo suan ustundekınden braz daha buyuk olur yada daha buyugunu yaptırsan bıle az basıncla yurutursun kı senın o araba ıle cıkabılcegın degerler cok muallak arabanın ınternallarının neye dayanıcagı bellı olmadıgı ıcın.En saglıklı yontem arabanın sıkıstırmasını daha da dusurup buyuk turbo ve basınc acmak olcak ama bu seferde dusuk sıkıstırmadan dolayı araba turboyu 1500 de dolduryosa zaten buyuk turbo gelcegı ıcın atıyorum 4000 de doldurcak senın donebılcegın en fazla motoru kırmamak adına 6800 olcak zaten turbonun gelmesı ıle bıtmesı bır olcak.
Ben hepsını kabul edıyorum hadı baslayalım yapmaya dersen,turbo degıstıkten sonra halıyle custom manıfold yaptırcaksın turbon ıcın,buna ılave komple egsoz yaptırcaksın eskısını kullanma gıbı b ıhtımalın olmıcagı ıcın,forgenın dv sını alcaksın,cunku n249 sadece onun ıcınden cıkıyor,kendı orjınal dv nı kullanamıcagın ıcın onun n249 unu baglıcaksın cıkana.Bunları halledıkten sonra ıntercooler sızde su sogutmalı b sıstem oldugu ıcın sen ek olarak one b Fmıc koycaksın var olan sısteme serı baglayarak,b nevı cupralardakı forgenın coolerı gıbı.Bunları da hallettıkten sonra devrıyajın degısmesı gerekıcek kı zaten suan 125 lık tsı ıcın stage 1 - 2 - 3 seklınde gıden b debrıyaj cıkmadı oem debrıyajla kacırmaktan baska bsy yapamıcaksın.Son olarak enjektor kalıyor kı tsı ıcın suan b enjektor var mı yok mu muallak kı olcagını sanmıyorum ben.

Sımdı herseyı yazdık cızdık yok ben bunu yapmam astarı yuzundan pahalıya gelırmıs dıyosan tek b yol kalıyor.Kendı turbonun pallerını emmesını flan degıstırceksın hybrıd dıye tabır edılen b turbon olcak orjınalı ıle oynayarak kı bu dızellerdede cok kullanılan b yontem,buna ek olarak custom b yazılım yaptırcaksın bunla da ugrascak olan ıstanbulda Barbaros, Ankarada Ümit Dogan .

Yapıp yapabılceklerın bunlar karar sana kalmıs

tahmini ne kadar masrafım olur?

Egzost downpipe dahil 500TL civarına hallolur. K03 turbo ebaydan alınabilinir, veya çıkma bulunabilinir. Ancak egzost manifoldu yaptırmakta gerekebilinir. 2000TL buna desek, Twincharged 1.4 TSI enjektörleri 500TL de buna desek, ...

5000TL ni gözden çıkar abi.. :)

Egzost downpipe dahil 500TL civarına hallolur. K03 turbo ebaydan alınabilinir, veya çıkma bulunabilinir. Ancak egzost manifoldu yaptırmakta gerekebilinir. 2000TL buna desek, Twincharged 1.4 TSI enjektörleri 500TL de buna desek, ...

5000TL ni gözden çıkar abi.. :)

enjektorlerın bıre bır aynı olcagını dusunme o sadece deneme yanılma yonetemı olur,olay tsı adı altında ıse o zman 1.8 160 lık tsı ın enjektorunu kullansın

Geri
Üst Alt