Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Son Hızımız Kaç?

[video=youtube_share;0LtrI7MD8mw]http://youtu.be/0LtrI7MD8mw[/video]
bu benim son gördüğüm değer,2-3 kere daha denemiştim geçen sene,aynı hızda kalıyor.şu an denesem kaç yapar bilmiyorum.
Hacı o değilde kadranda bi sıkıntı olmasın red line bile gelmiyo araç 250 de bilgisayar ne gösteriyo bide lastikler kaç inç sorması ayıp bana hiç o 250 imiş gibi gelmedi ;)

Yok ama onun over drive'ı 5tir sebebi ise şu; Arabanın her devrinde aynı Tork ve beygir gücü bulunmaz yani maximum ve minimum tork ve Beygir gücü devirleri vardır TSı motorların maximum tork devirleri çok düşüktür 1500 gibi ama Araç sadece torkla gitmez. Maximum beygir devrinede ulaşmak gerekir maximum hız için.. Zaten tork-beygir konvertasyonu olmaksızın Maximum güç ve maximum hızada ulaşılamaz bununda ana çarpanı krank turudur, yani devirdir, araç devir ister ve bu devri 6. vitesin overdrive'ı konumundaki 5. viteste bulur busebeple 1.4 TSI motorlarda max hız mütemadiyen 5. viteste görülür ha altıda görülemezmi evet görülür ama şöyle 15 - 20 kmlikbi yokuş aşağı yol bulmak gerekir önce ;)
Bir kısmı doğru olmakla birlikte tsi ların tork devirleri düşük değildir 1500den 4700 civarlarına kadar kesintisiz bir şekilde 200nm tork verir 1.4 tsi. Tsi ların 6. viteste maksimum hızı görememeleri maksimum torkla maksimum güce ulaşamaları değil (ki zaten maksimum tork hep cepte) 6. vites dişlisinin hız yükseldikçe tsi ın ciğerinin onu daha fazla çevirecek gücü bulamamasındandır. 6. viteste max beygirin ve max torkun sağlandığı bir hızda 1.4 tsi ı uçaktan yere süzülerek indirsek yinede o hızı koruyamaz demek istediğim.:)

videodan hız çıkarımı yapıyorsunuz ya komik geliyor :D
aracın 205-55-16 inclik orjinal jantlarına sahip 2010 model 9800 kmde çekilmiş bi videosu.3 kişiyiz.
hesaplayın benim aracım tam 3000 devirde 140 a geliyor.ben 5.viteste basmıyorum 6 da basıyorum.

Bir kısmı doğru olmakla birlikte tsi ların tork devirleri düşük değildir 1500den 4700 civarlarına kadar kesintisiz bir şekilde 200nm tork verir 1.4 tsi. Tsi ların 6. viteste maksimum hızı görememeleri maksimum torkla maksimum güce ulaşamaları değil (ki zaten maksimum tork hep cepte) 6. vites dişlisinin hız yükseldikçe tsi ın ciğerinin onu daha fazla çevirecek gücü bulamamasındandır. 6. viteste max beygirin ve max torkun sağlandığı bir hızda 1.4 tsi ı uçaktan yere süzülerek indirsek yinede o hızı koruyamaz demek istediğim.:)
Ahmetçim benle aynı şeyi söylemişsin dikkatli okumanda fayda var kardeşim ;)

videodan hız çıkarımı yapıyorsunuz ya komik geliyor :D
aracın 205-55-16 inclik orjinal jantlarına sahip 2010 model 9800 kmde çekilmiş bi videosu.3 kişiyiz.
hesaplayın benim aracım tam 3000 devirde 140 a geliyor.ben 5.viteste basmıyorum 6 da basıyorum.
Tamam kızma hacı basıyomuş gidiyomuş işte araç.. a3 nihayet gözüme girdi, Kazasız belasız denemeler kardeş ;)

1.2 tsi

1.vites son 62 (sanırım)
2.vites son 94-95
3.vites son 145
4.vites son 187
5.vites son 222'ye kadar gittim daha gidemedim.

Ne kadar yokuş aşşağı olursa olsun 1.2 tsi'ların rüzgara direnme kuvveti 230'a hatta 225'e ulaşmaya yetmez. Hele ben 18 jantlarla artık 205'i görünce seviniyorum. Coiloverlardan sonra yazılım atıcam bakalım neler olcak :)

Geri
Üst Alt