Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Son Hızımız Kaç?

açıklama cidden güzel ama bana hala bir mantık hatası var gibi geliyor :)
Doğru olan senin düşündüğün zaten gücü son vitesin oranına yeten ve redline ı çevirebilen motor son hızını görür ama son vites ekonomi ağırlıklı olup aşırı uzun bantta ve diğerlerine oranla daha küçük dişliye sahipse güç belirli bir hızdan sonra çevirmeye yetmez e bizim motorlar daha 5i bile doğru düzgün bitiremiyorken 6 ya atıncada 190 200 civarlarında yığılıyorlar yoksa zaten 6. vitesin redline ı 300km/h civarlarındaydı yanılmıyorsam 1.4 tsi ın sen düşün ne kadar ekonomi ağırlıklı bir vites olduğunu:)
Ben millete 6 vites benim araç deyince "oow" yapıyorlarda bilmiyorlar ekonomiden başka bir halta yaramadğını:D

1.4 TSI'da 6. vites 200'den sonra.. :eek:key:
400'e yaklaşırken de 7. vites.. :D :D

yokuş aşağı heralde bu süratler

1.6 tdi mla babalar gibi 190 ı gördüm:) Daha gidermiydi bilmiyorum..

son suratte fazla deger gormektense 100-200 u ne kadar zamanda tamamladıgınıza bakın bence arabalarınızda.10sn alında 100-200 arası deger cıkarmak mı daha eglencelı yoksa arabayı 10dk kastırıp son surate cıkarmaya calısmak mı :)

1.4 tsi a3 leondan daha agir degilmi nasil 245 goruyor??

Agirlik azda olsa fark eder diye dusunyorum sanzumanlari leonla aynimi bunlarin

araç 2010 a3,6.viteste gördü,6.vites 3rpm 140 km.122 bg araba.orta karar bi yazılım var.video inandırıcı gelir gelmeyebilir size bırakıyorum.baska bi gün denediğimizde resmini de çektik gündüz onu da koyabilirim.
araçta sadece yazılım var çünkü stok haliyle 220 km de hız kesici vardı.

2006 Mercedes CLS350 Fabrika Verisi
6.vites son hız 250(elektronik sınırlandırılmış)
7.vites son hız 248
burda fabrika bile böyle demiş

6 da yavaşlıyor mu araba yani ?
Arabanın her devrinde aynı Tork ve beygir gücü bulunmaz yani maximum ve minimum tork ve Beygir gücü devirleri vardır TSı motorların maximum tork devirleri çok düşüktür 1500 gibi ama Araç sadece torkla gitmez. Maximum beygir devrinede ulaşmak gerekir maximum hız için.. Zaten tork-beygir konvertasyonu olmaksızın Maximum güç ve maximum hızada ulaşılamaz bununda ana çarpanı krank turudur, yani devirdir, araç devir ister ve bu devri 6. vitesin overdrive'ı konumundaki 5. viteste bulur busebeple 1.4 TSI motorlarda max hız mütemadiyen 5. viteste görülür ha altıda görülemezmi evet görülür ama şöyle 15 - 20 kmlikbi yokuş aşağı yol bulmak gerekir önce ;)

Geri
Üst Alt