Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Son Hızımız Kaç?

1550-4100 arası bizde 175nm sonrasında değer düşmeye başlıyor 5000'de ise hp en yüksek değerine geliyor yani aracı son hıza yürütmek için deviri 5000 yakınlarında tutmamız gerek. bir üst viteste en yüksek devirden başlamak gerek ben vites atarken son gaz gittiğimde 6000'e gelince vites at diyor ve 2-3 saniye sonra biraz daha devirlenip atınca çok daha iyi yürüyor. Aracı yürüten sadece tork olmadığı için 1500'de tork veriyor demeye gerek yok son hıza etki eden en büyük etken beygirdir :)
Muratçım son hız torkla olur demiyorum zaten ben, aksine 6. viteste çok düşük devirde maximum tork görmesine rağmen motorun beygir gücünün düşükdeğerlerde kaldığını bu yüzdende arabanın beygir gücünün en yüksek değerlerde olduğu 5. viteste yapılması gerektiğini söylüyorum max hızın. onu yazmamın nedeni TSI da çok düşük devirlerde motorun güç hissi vermesi sizi kandırmasın araba maximum beygir gücüne ulaşmadan maximum hızı göremez dememdi ;)

Muratçım son hız torkla olur demiyorum zaten ben, aksine 6. viteste çok düşük devirde maximum tork görmesine rağmen motorun beygir gücünün düşükdeğerlerde kaldığını bu yüzdende arabanın beygir gücünün en yüksek değerlerde olduğu 5. viteste yapılması gerektiğini söylüyorum max hızın. onu yazmamın nedeni TSI da çok düşük devirlerde motorun güç hissi vermesi sizi kandırmasın araba maximum beygir gücüne ulaşmadan maximum hızı göremez dememdi ;)

tamam abi ben sana ithafen yazmadım ki o yazıyı. :) açıklamak isteğiyle yazdım yani yanlış anlaşılmasın.

tork,bg flan dıyosunuz da suan konusulan hersey ezberden baska bsy degıl,elınızde arabalarınızın dynosu olsun o egrıler ne alemde ona gore konusmak lazım,fabrıka verılerı ne kadar yazmıs olsada hava sartları olsun bulunulan cografı bolge olsun kullanılan benzın olsun hepsı o egrılerı etkılıcek etkenler.yıne tekrar edıyorum ne kadar yuksek hıza cıktıgına deıl ne kadar zamanda cıktıgına bakın o kısım daha eglencelı:)

tork,bg flan dıyosunuz da suan konusulan hersey ezberden baska bsy degıl,elınızde arabalarınızın dynosu olsun o egrıler ne alemde ona gore konusmak lazım,fabrıka verılerı ne kadar yazmıs olsada hava sartları olsun bulunulan cografı bolge olsun kullanılan benzın olsun hepsı o egrılerı etkılıcek etkenler.yıne tekrar edıyorum ne kadar yuksek hıza cıktıgına deıl ne kadar zamanda cıktıgına bakın o kısım daha eglencelı:)

genelde baktığım değerler onlar zaten can abi :) sana bazı konularda danışcam zaten üst level bilgiye ihtiyacım var bazı konularda ve en güvendiğim kişilerden birisisin bu konulardaki bilgin doğrultusunda :)

genelde baktığım değerler onlar zaten can abi :) sana bazı konularda danışcam zaten üst level bilgiye ihtiyacım var bazı konularda ve en güvendiğim kişilerden birisisin bu konulardaki bilgin doğrultusunda :)

elımden geldıgınce yardımcı olurum murat ;)

18 cupra jantlarımla 210 rahat goruyorum bolu tunelinden cıktıktan sonraki denememde 225 km gürdüm istanbul istikameti

Geri
Üst Alt