Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi Motor kullanıcıları Önemli bir Soru

Aynı şey ilk aldığım günden beri benim araçtada var hocam sorun yok kafaya takılacak bişey değil...

Slm,
Aynı ses benim arabadan da gelio ama benim arabam henüz 2900km de. Yani bunun km ile bi alakası yok, yiğit kardeşimin de dediği gibi motordaki su ve yağ ısısının durumuna göre zamanlanmış bir sistem bunu servisten bir arkadaşa da sorduğumda benzer cevap aldım. O yüzden için rahat olsun...
Paylaşımın için teşekkürler

Forgenın Dv sını alcaksın zaten araban yazılımlıymıs basınc tutmayla alakalı suan b sorunun var mı bılmıyorum ama normal sartlarda Dv nı degıstırmen daha saglıklı olucak.Dogrusu ılk cıkan Tsı ların dv sı yuksek basınca dayanmadıgı ıcın daha sonra daha dayanıklısını urettı fabrıka guncel versıyonlada degıstıgınde sorun olmıcagını soyluyolar ama Forgenınkısını kullanmak en mantıklısı
lınktekını alcaksın.maslak powershoptan da temın edebılırsın
http://www.forgemotorsport.com/content.asp?inc=product&cat=190206&product=FMFSITVR

o ses çok normal bende de izmitteyim ve bu ara bende de her çalıştırmada oluyor demekki bu havalarda gereken bir durum
ses konusunda benim şikayetci olduğum nokta düşük devirdeyken motordan gelen hırıltı moralimi çok bozuyor mesela tümsekden geçtik 1 e düşmedim 2. vites 1000 devirdeyken araç toparlayana kadar o ses çıkıyor canımı çok sıkıyor zincir ses gibi çıkan bir ses

:(2011 1.4 tsı steyle model ilk çalışma diye birşey yok bazen sabahları yapmıyor,bazende yapıyor.Patırtılı çalışıyor 5-10 sn12.000 devirde çalışıyor sonra 8.000 devire düşüyor ses duyulmuyor. Bu durum karşısında motorda arıza yaşayan oldumu?
Başkası bu sesi duyduğunda senin arabada problem var deyip moral bozmaktalar.

:(2011 1.4 tsı steyle model ilk çalışma diye birşey yok bazen sabahları yapmıyor,bazende yapıyor.Patırtılı çalışıyor 5-10 sn12.000 devirde çalışıyor sonra 8.000 devire düşüyor ses duyulmuyor. Bu durum karşısında motorda arıza yaşayan oldumu?
Başkası bu sesi duyduğunda senin arabada problem var deyip moral bozmaktalar.
Abi 12000 devir deme içim parçalandı:) bir de bu ses normal yağ su sıcaklık durumuna göre yapıyor zinciri yağlıyor araç bazen 3-4 saat çalışmasa yapıyor bazen 10 saat sonra.. ama normal.

Arkadaşlar arabayı aldığımda yoktu sonra olunca haliyle insanı rahatsız eden bir durum ortaya çıkıyor. 56.800 km,de km ilgisi yok anlaşılan.Yani dizel araç gibi ses yapıyor.
Normal demeniz rahatlattı.Teşekkürler.

Ben o sesi duyduğumda hem egzozu açıyorum hemde garajın kapısını kapıyorum daha fazla yankı yapsın :)

S.a üstadlar iyi günler. Konuyla alakalı değil ama yazmak istedim gene Seat leon yakıtıyl ilgili birşey sormak istiyorum. Yaklaşık bir ay önce 2010 model 1.4 tsi 125 beygir leon aldı m. Dün ilk defa şehir dışı yaptım 753 km yol yaptım bunun yaklaşık 100km si şehir içi ve 305 liralık yakıt harcadı ort.40 krş a denk geliyo bu tüketim normalmidir

S.a üstadlar iyi günler. Konuyla alakalı değil ama yazmak istedim gene Seat leon yakıtıyl ilgili birşey sormak istiyorum. Yaklaşık bir ay önce 2010 model 1.4 tsi 125 beygir leon aldı m. Dün ilk defa şehir dışı yaptım 753 km yol yaptım bunun yaklaşık 100km si şehir içi ve 305 liralık yakıt harcadı ort.40 krş a denk geliyo bu tüketim normalmidir

Kullanımınıza da bağlı olarak normal gibi geldi bana. birde litre bazında bakmanız daha netleştirici olur. malum yakıt fiyatlarından dolayı krş hesabı çok belirleyici değil yakıt konusunda.

Geri
Üst Alt