Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI mı 2.0 16v mi uzun yolda daha ekonomiktir? Buyrun videolu :)

ukku

Kayıtlı Üye
Bu ara tüketim konuları epeyce arttı.
Clio RS 172 'im ile kendi çektiğim videomu hatırlatayım :)
İstanbul/Kayışdağı'nda sıfırlanmış ve Kocaeli/Yahyakaptan 'da video çekilmiştir.
92 km mesafe. Otoban boyunca 90 km sabit hız. Araçta tek kişiyim.
4.0 L / 100 km :)

Clio RS Tüketim Rekoru :)

Aldatmaca kandırmaca yoktur. "Bu araba 20 liraya İzmit'e gitmez" iddiası kazanmışlığım var :D

çekicinin üstünde mi yaptırdın o ortalamyı rs e ? :D:D şaka bir yana takdir ettim. bilmediğimden soruyorum bahsettiğin güzargah genelde iniş sanırım

Aynı yolun dönüş yönünde de 4.5 l / 100 km ile filan gitmişliğim var. Dönüş biraz daha fazla yaktırıyorsa da, ortalama 4.2 - 4.3 diyebiliriz :)

Clio RS - katalog verisi 1035 kg.
Bu video çekilirken 990-1000 civarıdır. :)

Bu aracın bu kadar ekonomik olmasının en büyük etkeni ağırlık.
Araba o kadar hafif ki, 5. viteste 50-55 km hızla giderken gazın ucuyla dokunarak yokuş bile çıkabiliyorsunuz. :)

SCW 'cilerin iyi bildiği bir araba ile örneklendirmek gerekirse, yapılan basit modifiyeler ile 185 hp 'lere getirilmiş bir Clio RS, kendisinden yaklaşık 60 hp fazlası olan standart bir Leon Cupra 'yı 180-190 km süratlere kadar geçebiliyor :)

ortalama 4.2 çok çok iyi rakam atmosferik 2.0 motor için. ama dediğin gibi arabanın kendisi çok hafif. yinede 1.9 tdi cupra sabit 100 km hızda 4 litre yakıyordu.

Hafif,hızlı hem de az yakıyor en sevdiğimizden :)

• Beğen
Reaksiyonlar: ukku
Rsleri iyi biliriz :) benimde hayran olduğum bir ekonomi ve hız aracı 180kmlere kadar kral bir araç.....:eek:key:

• Beğen
Değer çok iyi ama o araçla daimi olarak 90'la gitmek adamız sıkar biraz:)
Utku şehir içi değerleri nedir?

xx

• Beğen
Geri
Üst Alt