Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi leon vites geçişleri hakkında

İlk Defa böyle bi şikayet okudum :confused:
Araba ileriye hareket anında iken bile basıp debriyaja geri takıp fren kullanmadan geri gelen biriyim Leon da Çok ilginç buldum.. Üstelik Mercedes te dahil bir sürü manuel araba kullandım vites geçişleri VW grubundan daha iyi bi araba görmedim başka araşlarda ya çok rahat (tabi bu sizi tedirgin ediyor vitese geçmedimi diye) yada çok sert (zorlanıyorsunuz vites değiştirmek için) Ama VW grubunda özellikle leonda hem rahat hemde vites değişti hissiyatı çok yerinde bence..

benim araçta da 1. vites ve geri viteste sıkıntı oluyor alıştım artık debriyajı bırakım tekrar basınca yada biraz salınca arabayı geriye geçiyor.

Ben geri viteste hic bir sorun yasamıyorum yağ gibi geciyo. Tek sorunum hızlı kalkış yapacagim zaman vites 1 de 7000 devir civarindayken 2 ye geçirirken zorlanıyor ama binada çözüm buldum bir defa aragazi caktigimda hic sorun olmuyo

önceki opel aracımdada vardı bu sıkıntı direk geri vitese takamazdım, dişli sıyırır gibi ses cırrt yapıyodu. ilkbaşta 1yada2. vites sonra geri atınca rahat geçiyordu. ondan kalan alışkanlıkla idare ediyoz ama ilk 5binde kontrole gittiğimde sölücem servise. daha önceden 2002 ibizam gibi değil bu leon un vitesleri genelde zor geçiyor debriyajda bende çok yukarda kavrıyor.

valla ben 15 gün önce arabayı 30000 bakımı için doğuşa götürdüm teslim ettiğin servis yetkilisi abi vw olsun audi olsun gördüğüm en rahat vites geçişi bunda dedi hatta çokta şaşırdı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

valla ben 15 gün önce arabayı 30000 bakımı için doğuşa götürdüm teslim ettiğin servis yetkilisi abi vw olsun audi olsun gördüğüm en rahat vites geçişi bunda dedi hatta çokta şaşırdı

Geri
Üst Alt