Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi katalizor iptali

Kat iptalini yaparsanız arıza yakar onun içinde yazılım şart. Sakın yanıltıcı taktırmayın her zaman aynı sinyali vereceği için tüketim artar + performans düşer...
Maslakta Emil var 1.4 tsi için çok kat yapmıştır baya tecrübelidir :)
Kat iptalindeki amaç hem ses hem performans

Kat iptalini yaparsanız arıza yakar onun içinde yazılım şart. Sakın yanıltıcı taktırmayın her zaman aynı sinyali vereceği için tüketim artar + performans düşer...
Maslakta Emil var 1.4 tsi için çok kat yapmıştır baya tecrübelidir :)
Kat iptalindeki amaç hem ses hem performans

aynen sertaç dogru söylemiş kattaki arıza ışığı olayını yazılımla çözmeye bak onun haricinde yanıltıcı falan koyuyorlar sürekli aynı sinyal sıkıntı oluor... :) bende emilde orta son iptali yapmıştım dsg atışlarında patpatlar süper oldu ayrıca bundan sonra downpipe yapıcam ondan sonra resmen ateş edicek :) kısa bi video

[video=youtube_share;_QfxUFO6z-I]http://youtu.be/_QfxUFO6z-I[/video]

7-8 ay yazilimsiz yaniltici ile kullandim yakit tuketimide artmadi sorun yaratacagini sanmiyorum

Yanıltıcının sürekli aynı sinyali gönderdiğini nasıl söylüyosunuz ? Direnç bağlayıp yanıltıcı diye kullanılanlar başlı başına salak çin işi çözümlerdir.Yanıltıcı denilen olay kat iptali sonrasında 2.lambda sensörünün egzozdaki bağlantı yerine çivata gibi bir aparat kullanılarak sensörün ucunun egzozdan uzaklaştırılıp,fazla okuyacağı değeri az okuyacak hale getirilmesi ile oluşuyor.Işık yanmadığı sürece performansta düşüş de olmaz yakıt da artmaz.Tsi larda kat dp nin direk üzerinde olduğu için mecburen sıfırdan Dp yapmak gerekiyor arabaya.Stock egzoz sisteminde iptal etmenin çok bir anlamı yok bence.Zevk meselesi tamamen.Maslakta İskender yapabilir, Bostancıda Mustafa Gider yapar , Süreyya usta yapar.Düzgün yapacak adam çok

Turbolu araçlarda, çıkışı rahatlattığı için azda olsa turbo basıncını arttırır. Ve performans olarak geri döner. 1.4 tsi'da bu 5-6hp olarak dönebilir. Ben kendi aracıma yaptırdığımda 18jantla düzlükte 185lerde kalırken, 200'lere çıkmaya başladı taktıktan sonra.

can'ın dediği gibi önde bulunuyor ve oraya downpipe yaptırman lazım ismi ne kadar alt boru olsa da üstten aşağı doru gidiyor..ve kaynak sisyemi ile yapılacak bir şey değil..eskisini söküp ölcü alacaklar..iki ucuna bağlantı yapacaklar..sökülüp takılması yaklaşık ustanın işi yoksa 30-40 dakika kadar sürer ama ölçü almak ve yenisini yaptırmak biraz daha zaman alır..bahsedilen ustalar bunu yapabilek kalitede ustalardır..yada hazır alırsın..pschiptuning de vardı..arkadaşımız aldı..
sensörün girecek olan kısmı üstünde hazır bulunuyor zaten..sersörü oraya takıyorsun açık olduğu içinde geçen basıncı ölcüyor..

Geri
Üst Alt