Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI için Kutu içi Hava Filtresi Önerileriniz..

vdtBocanegra

Kayıtlı Üye
Performans tip hava filtresi takmayi düşünüyorum..
Turbo ve motorun fazla ısınmasından dolayı açık tip de performans alamayacagımı düşündüm..
Kaput içi ısı gerçekten çok fazla ısı yalıtım duvarı filan işe yariyacak gibi degil..
Şu anki stock kutu sistemi gayet güzel,direk ön ızgaradan orta genişlikte bir boruyla kutu içine hava akışı var ve sıcaklıkla temastan uzak, kutu içi filtre düşünüyorum.. Filtre çapı 2.75inç veya 70mm , uzunlugu 150mm..

daha net bir soru soracak olursam BMC mi AEM mi ?

Buldugum 70mm 150mm BMC
n3r9ds.jpg

>BMC online shop sitesi <

BEnde ilk basta bi kıllandım borunun cok göbekten gitmesine ısı kaynagına cok yakın olmasına falan ama sonra baktımki ısı yalıtımı kutunun haznesi yeri cok iyi dedm sonra vazgectim cold intake yaptırmaktan. İçindekine gelince sana derimki kanka bence hiç değiştirtme zaten ona gore yapılmıs icindeki filtre spor ve çok özel bişey ben inceledim. Eger illa takıcaksan AEM veya GREEN derim...

TSi'da BMC kullanıyorum...Son derece memnunum..Nefes alışı K&N'e göre çok daha fazla..

BEnde ilk basta bi kıllandım borunun cok göbekten gitmesine ısı kaynagına cok yakın olmasına falan ama sonra baktımki ısı yalıtımı kutunun haznesi yeri cok iyi dedm sonra vazgectim cold intake yaptırmaktan. İçindekine gelince sana derimki kanka bence hiç değiştirtme zaten ona gore yapılmıs icindeki filtre spor ve çok özel bişey ben inceledim. Eger illa takıcaksan AEM veya GREEN derim...

o filtre iyi diyosun yani ..
bnce ne oldugu belirsiz çin mali bişi knka :d bana öyle geldi

serhat bmc nın bu kutu ıcı versıyonunu es gecelıım onun yerıne Carbon olan tup seklınde olanını ele alalım,b ucu turboya b ucu da dogrudan ızgaradakı hava gırısıne verırsen bence daha ıyı olur,orjınal kutunun hava altından gırıyor fıltreden gecıyor turboyo gıdıyo flan uzun ıs,onun yerıne dogrudan soguk havayı alması bence daha mantıklı olur,ornek olarak foto eklıyorum
FMIND010.jpg

serhat bmc nın bu kutu ıcı versıyonunu es gecelıım onun yerıne Carbon olan tup seklınde olanını ele alalım,b ucu turboya b ucu da dogrudan ızgaradakı hava gırısıne verırsen bence daha ıyı olur,orjınal kutunun hava altından gırıyor fıltreden gecıyor turboyo gıdıyo flan uzun ıs,onun yerıne dogrudan soguk havayı alması bence daha mantıklı olur,ornek olarak foto eklıyorum
FMIND010.jpg
can peki şu an ki sistem de direkt almiyomu ızgaradan gelen boru direk kutuya bagli yani havayi direk oraya veriyor .. bugün actim o kadar bi foto cekmedim..
yani senin fotondaki ile benimkinin arasındaki farkı anlamadım tam olarak

carbon malzeme kullanılıyor benım gosterdıgım fıltrede,bu arada forgenın fıltresını koydum ornek resım oldun dıe bmc nın kı de aynısı

Pipercross ya da AEM derim..
ve tabii ki yağlı tip değil..

şimdi baktım forge Mini cooper için vermiş onun fiyati fena degilde BMC ninkiler biraz degil bayagi tuzlu :)

Geri
Üst Alt