Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi için hava filtresi KAFAM KARISTI....

cengiz

Kayıtlı Üye
foruma yeni katılmış biri olarak Merhaba herkeze:) tecrübeli birileri olduğunuzu düşünerekden bir sorum olucaktı 2011 model 1.4 tsi leon um var bugün bana yakın olduğu için eliftuning de hava filtresi taktırmaya gıdıcekdm simota hava filtresi (açık) olmadığını söylediler k&n(yağlı) var o daha iyi dediler onuda tsi için önermediklerınden taktırmak istemedim açıkcası. benim sorum aracın orjinal kutusunu bozmadan tekrar eski haline dönulunebilir şekilde filtre taktırmak istiyorum herkez farklı şeyler söylüor siz ne önerirsiniz hava filtresini kit olarak düşünmüyorum sadece filtre olsun diyorum kutu içine yerleştirirm diyorum sıcak hava çekerler diyorlar altına boru uzatalım diyorum bu seferde kutuyu çıkarmak gerekiyor galiba. ikilem içinde kaldım , benim istediğim hem soguk hava alması, hem ses vermesi, hemde orjinal kutuyu çıkarmamak. Istediğim zaman eski haline dönüştürebileceğim bi filtre.
1.4 tsi için istediğim şekilde motordan çekilmiş filtre resimler varsa upload edermisinizz şimdiden teşekkürler.:confused:

Not: Forumda arama yaptım ama istediğim cevabı bulamadım açıkcası herkez farklı şeyler söylemiş eğer gereksiz bir konu olduysa konuyu silebilrisiniz. :(

Bu araçlara en iyi filtre Aem alıp borulandırmasını kendin yapıcaksın orjinal filtre ve kazanı sök yerinden koy eve istediğinde gene takarsın birde filtrenin motor tarafına izole koyarsan sıcak hava da çekmez ses de alırsın...:eek:key:

Bu araçlara en iyi filtre Aem alıp borulandırmasını kendin yapıcaksın orjinal filtre ve kazanı sök yerinden koy eve istediğinde gene takarsın birde filtrenin motor tarafına izole koyarsan sıcak hava da çekmez ses de alırsın...:eek:key:

açıkcası guzel tarif etmişsiniz bu işlemleri yapıcak kabiliyetim yok malesef :) bide bilyorsunuzdur filtre takınca araba garanti dışı kalıor servise gidince orjinal filtreyi takmam gerekiyor bu dediğiniz yöntem geri dönüşü uzun sürer mi ?

açıkcası guzel tarif etmişsiniz bu işlemleri yapıcak kabiliyetim yok malesef :) bide bilyorsunuzdur filtre takınca araba garanti dışı kalıor servise gidince orjinal filtreyi takmam gerekiyor bu dediğiniz yöntem geri dönüşü uzun sürer mi ?

her servis önemsemez filtreyi ama önemsese bile zaten kaç defa servise gidip kaput açtırırsın ki? giderken söküp takarsın.zaten bi kelepçe ile sabitleniyor filtre

aslında uzun sürmez gerekenler filtre ve paslanmaz borular... bu araçlara yağlı filtre kullanmayın zararlı en iyisi aemdir bunu bi kit gibi yapıp çıkmasıı kolay tasarlamak lazım biraz zevk ve boş zaman işi servise devamlı uğramıyosanız sıkıntı yok :) bakıma her ay gitmiyosunuz sanırım ben çok km yaparken 2 ayda bir giriyodum bakıma 10..000km km çok yapmıyosanız daha az sök tak demek bu....:eek:key:

aslında uzun sürmez gerekenler filtre ve paslanmaz borular... bu araçlara yağlı filtre kullanmayın zararlı en iyisi aemdir bunu bi kit gibi yapıp çıkmasıı kolay tasarlamak lazım biraz zevk ve boş zaman işi servise devamlı uğramıyosanız sıkıntı yok :) bakıma her ay gitmiyosunuz sanırım ben çok km yaparken 2 ayda bir giriyodum bakıma 10..000km km çok yapmıyosanız daha az sök tak demek bu....:eek:key:

arabayı alalı 6 ay oldu daha 8000km de 15.000 de sanırım bakım o yüzden geriye kalan 7000km bi 3 ay sonra belki olur o dediğiniz şeyi tasarlıcak yeri veya kişiyi nerden bulabilirim :)
ben yaparsam elimde kalır çünkü :) bide aem filtreyi intenetten sipariş versem dediğiniz şekilde nerede takarlar ?

arabayı alalı 6 ay oldu daha 8000km de 15.000 de sanırım bakım o yüzden geriye kalan 7000km bi 3 ay sonra belki olur o dediğiniz şeyi tasarlıcak yeri veya kişiyi nerden bulabilirim :)
ben yaparsam elimde kalır çünkü :) bide aem filtreyi intenetten sipariş versem dediğiniz şekilde nerede takarlar ?

cengiz ne tarafta oturuyorsun istanbulda ?

Geri
Üst Alt