Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi cut out

iskender usta ya danışmak faydalı olur =)

Bu benim 2. TSI aracım ikisindede hep sebring kullandım, 3. alsam yine sebring takarım :) Orjinalden ayırt edemezsin, motor sıcakken verdiği tok ses insanı bitiriyor orjinal motor sesiymiş gibi duruyor. Ben bunu tavsiye ederim.

Abi örnek olsun diye , video falan varmı ?

[video]http://video.mynet.com/yohcaptain89/seat-leon-1-4-tfsi-sebring-xt1-egzoz-exhaust/722783/[/video]

Bu galiba?

Bahsettiğiniz olay tamamen vanayı nereye taktığınıza bağlı :)
Muhtemelen sizin gördüğünüz araç Downpipedan direk olarak dışarı verecek şekilde yapılmıştır, o yüzden öyledir.. Vana ile istediğiniz her türlü sesi alabilmeniz mümkün..
vana ile alınan sesin leonla alakası yok, araç direk minibüs moduna geçiyor iğrenç ötesi oluyor. tok bir sesle caddeden tam gaz geçip kulağımı tırmalayan her araca sevgilerimi sunuyorum.

Bu benim 2. TSI aracım ikisindede hep sebring kullandım, 3. alsam yine sebring takarım :) Orjinalden ayırt edemezsin, motor sıcakken verdiği tok ses insanı bitiriyor orjinal motor sesiymiş gibi duruyor. Ben bunu tavsiye ederim.

anladım serbay ama ben işte orjinal gibi çıksın istemiyorum :) mesela 1.6 8v lik leonların orjinal motor sesine hastayım acaba ona benzer mi ? (gerçi videolarını izledim sebringin pek benzemiyodu ama??)

Volkan senin beğenmediğin supersprint benim çok hoşuma gidiyor ama ses tok değil. vanalı olan sistemi de dinlemeden görmeden yaptırmanı tavsiye etmem. Serbay'daki sebringti galiba, fena değildi sesi. dinlemeden karar verme abicim. ille de tok ses ve vana hoşuna giderse otobanda gazlarken açabilirsin ama şehir içi sokak araları bence bu ses için hiç uygun mekanlar değil.

anladım ok faruk abi teşekkür ederim yorumların ve ilgin için

1ay once saçma sapan bişey denedim orta susturucuyu iptal edip bitane son susturucu taktım ses çok fazla çıkıyodu tok'du ama bi şahinimsi hava vardı ses'de hem zarar vericeğini düşündüm hemde ses biraz apaçi kaçtı bana göre çıkardım =)

bunu da duymuştum,hatta olumlu tepkiler duymuştum ama dediğin gibiyse bundan da uzak durmak lazım :)) tşkrler kardeşm

arkadaşlar 1.4 tsi lerde tok ve güzel bir egzos sesi için en uygun sistemin cut out olduğunu duyuyorum..konu ile ilgili pek bir bilgim yok,uygulayan arkadaşlar yada bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.teşekkürler...

için açıkcası en iyisi cut out oluyor ben cumartesi günü yaptırdım şöyle düşün çıkışı kısa tutarsan çok uzun tutarsan daha fazla ses alıyorsun. tok bir ses istiyorsun bir de egsoz kafası taktırırsın ufak bir şey daha tok bir ses alırsın. Özellikle cut out un o hırıltısını gerçekten çok hoşuma gidiyor.Ve yüksek devirlerdeki vites değişiminden çok memnun kalacağını düşünüyorum sesinide kumandadan açıp kapayabiliyorsun. Polis le de bir sıkıntın olmuyor. Bence direk cut out yaptır yada son susturucu iptal ettir. Düz bi boru çektir bir de kafa taktır gene tok bir ses alırsın sitede aynısını uygulayan arkadaşlarımız var bilgine:eek:key:

için açıkcası en iyisi cut out oluyor ben cumartesi günü yaptırdım şöyle düşün çıkışı kısa tutarsan çok uzun tutarsan daha fazla ses alıyorsun. tok bir ses istiyorsun bir de egsoz kafası taktırırsın ufak bir şey daha tok bir ses alırsın. Özellikle cut out un o hırıltısını gerçekten çok hoşuma gidiyor.Ve yüksek devirlerdeki vites değişiminden çok memnun kalacağını düşünüyorum sesinide kumandadan açıp kapayabiliyorsun. Polis le de bir sıkıntın olmuyor. Bence direk cut out yaptır yada son susturucu iptal ettir. Düz bi boru çektir bir de kafa taktır gene tok bir ses alırsın sitede aynısını uygulayan arkadaşlarımız var bilgine:eek:key:

senın araban atmosferık oldugu ıcın aldıgın ses de farklı dogal olarak tsı ıcın cok da ornek teskıl etmıyor can

senın araban atmosferık oldugu ıcın aldıgın ses de farklı dogal olarak tsı ıcın cok da ornek teskıl etmıyor can

Aklıma geldi de sorayım dedim, cut out yapılınca aracın altını siyaha boyamaz mıyız ?? duman direk altta kalmıyor mu?

ama tsi araçlarda aynı hırıltıları alabilir miyiz acaba ki kurtbil de bundan bahsetmiş... tsi aracına cut out yapan kimse yok mu arkadaşlar ???

Geri
Üst Alt