Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.4 tsi çift turbo

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında achillas tarafından paylaşıldı.

1. achillas

achillas SCW Üyesi

45
    4
    8
    Arkadaslar yeni bi arac buldum arac sahibi aracta cift turbo oldugunu soyledi 140 beygirms arac bu avantajmidir yakit tuketimini etkilermi

2. achillas

achillas SCW Üyesi

45
    4
    8
    Arac tfsitmis bu arada farki nedir acaba

3. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    TFSI ve TSI aynı şeyler. Audi'deki adı TFSI VW ve Seat'taki adı TSI.
    Çift turbo dedigi turbo+supercharger'dır. Bu motorlar da VW'de var Ibiza cuprada da var.. Scirocco 160lık tsi-Golf 160lık tsi.
    Ibıza Cupra 1.4 litre motor hacmine sahip olup, turbo ve kompresörle 185 hp güç üretmektedir. kompresör ( supercharger ) alt devirleri zinde tutarken, turbo üst devirlere hayat verir.

Bunu beğendi. 4 kişi bunu beğendi.
  4. achillas

achillas SCW Üyesi

45
    4
    8
    Peki yakit durumunu etkilermi arac sahibi istersen soktururum dedi cunki avsntajmidr arabada olmasi yani

5. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    supercharger sökülecek birşey değil ki, motorun bir modülü :) he sonradan ekletme birşey ise o 2. turbo :rolleyes: , o işe girmemekte fayda var...

6. achillas

achillas SCW Üyesi

45
    4
    8
    Aynen sonradan ekletme biseymis ama ostersen soktururum diyo

7. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Sonradan ekletme baya meşakatli bir iştir. Siz bence arabayı detaylıca iyi bir ustada baktırın. Ondan sonra herşeyiyle tastamam binilecek durumdaysa kullanın ama sonradan ekletmeyle yapılan çift turbo normalden fazla yakar tabi ki. Özellikle aracı sıkıştırdıgınızda.

8. achillas

achillas SCW Üyesi

45
    4
    8
    Yardimci olabilirmisin acaba arkadasimda 1.4 araca cift turbo olmaz diyo baska bi kitdir diyo ne olabilir acaba arac sahibi sokturuyum istersn diyor motorunu falan etkilemismidr aracn

9. alikemal4242

alikemal4242 SCW Üyesi

413
    103
    43
    Eklenen şeyin ne olduğunu bile anlamadım turbo olmayacağı kesin gibi duruyor.En iyisi aracı bir ustaya göstermek motorunda bir sorun var mı yok mu diye yoksa forumdan yardım edilebilecek bir sorun gibi durmuyor.

10. wehwet

wehwet SCW Üyesi

71
    17
    8
    arkadaşlar bence bu satan adam chip tuning kutuları varya ondan taktırmış turbo zannedio istersen sökerim dediğine göre :) ben böyle yorumladım

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş