Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI bujisi

NGK lar iridyum buji olarak biliyorum ben. yani orijinali değil

yetkili serviste ngk takıyorlar diye okumuştum birçok yerde ama, tam bilemiyorum tabi. 2. senem doluyor bakıma gireceğim ama ankara doğuş 550 lira deyince dellendim.özel serviste yaptırmayı düşünüyorum ama buji işi biraz muamma, ngknın bu bujilerini alırsam 125 lira mobil 1 de 100 lira sadece ikisi parça 225 lira. özel serviste yaptırırsam fiyat 350 civarı tutuyor, arada 200 lira var bu ciddi bir rakam, yetkili servisin hangi bujiyi kullandığını çözersem sipariş geçip bitireceğim.

Bu orjinal buji değil, NGK'nın sizin araçlar için ürettiği oem tarz buji. Orjinal bujilerde platinum, bunlarda platinum. İridyum filan değil yani. NGK markası iyidir, illaki orjinal alıcam demiyorsanız NGK alabilirsiniz. :) İlla orjinal almak isterseniz yetkili servisten 4 tane sipariş ediceksiniz :)

peki özel servis bana tsi uygun bujilerin 60 lira olduğunu söyledi, yani ngknın yarısı, bosch hakkında ne düşünüyorsunuz? bunları taktıktan sonra yakıt tüketiminde artış performansta düşüş vb. olabilirmi acaba, yoksa illa servisten mi sipariş edeyim?

biraz fazla soru sordum ama idare edin :)

21 bindeki aracın bujisimi değişirmiş benim 45 binde artık kısmetse bi sonraki yani 60 bin bakımına hemde tüplü :eek:key:

21 bindeki aracın bujisimi değişirmiş benim 45 binde artık kısmetse bi sonraki yani 60 bin bakımına hemde tüplü :eek:key:

hocam sizin bujiler uygun fiyatlı ya orijinali 40 lira sanırım senin yerinde olsam her bakımda değiştiririm:p şaka bir yana değiştirmesem mi bujileri acaba, aslında araçta biraz performans düşüklüğü var, sarsıntı biraz arttı , bunları bujiye ya da yakıt filtresine yormuştum ben, bakalım filtreleri değiştireyim eğer kendimi iyi hissetmezsem servise buji sipariş edeyim:eek:key:

ben 10binde bile başı bozulmuş veya kapkara olmuş buji gördüm hemde kendi leonumda onun için pek güvenme bu kadar vw grubu için 30bin km 21 bin erken ama 60binde çokkkk

Geri
Üst Alt