Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi 180hp down pipe

Piyasada dönen tabirlerden biri de bu Down pipe tır, Katalizatör iptaline taktıkları lakaptır. Yani içerdeki seramiği levye çekiç ile girişip kırmanız ile teknik anlamda DP yapılmasının etkisi aynıdır. Ancak mağarada yankılanan ses gibi bir egzosunuz da olabilir.
Görünüm ve ömür amacı ile kromdan yapılan , bir tarafı egzos manifolduna, diğer tarafı da egzos spiraline oturan bir parçadır. Özel imalat dedikleri, formu ve oturma yerlerinin uyumudr.
Neden kat ın içinin boş olması istenir? Orjinal yazılımda mıncıklama yaplınca, çıkan egzos gaz sıcaklığı yükselir, tahminen yanmamış karışım da egzosa gireceğinden , katın seramiğini çok kısa sürede doldurduğu için.
Standart bir motorda, kat boşaltılırsa, son hız +2-5 km/h artar, bunun dışında alt devirde üretilen tork azalır.

Ferhatcım ben bu konuyu cok araştırdım ilk bas komple Milltek getirtcektim 5000 küsür TL ye neden pahalı denince spor katalizör olması işi bozuyor...
Yazılımsız olarak komple egsoz ve dp çok farkettiriyor yazılımla dahada güçleniyor ama yazılımsız işe yaramaz kim demişse bayagı bi yanlış demiş...
Ben Supersprinti bekliyorum Suan Polo GTİ a cıktı. Bircok opsiyonu var ister spor kat ister katsız ister ortasusturuculu ister sustucusuz her tür opsiyon var buyuk ihtimal eylulde cıkıcak katsız olunca fiyatıda uygun oluyor SS in komple... Yerinde olsam SS i bekler direk SS çakardım hem ucuz hem kaliteli mal olucak Milltek gibi abartı bir fiyatı olucagını sanmıyorum (Katsız ve orta susturucusuz)
Egsozun Polo GTİ a verdiği güçleri opsiyonlarını bir incele istersen hemde customdan uzak durmuş olursun birebir sok cıkar olmus olur.

Yazılım konusundada Bence customdan uzak dur çogunlugun yaptıgı gibi Revoyu yap sorunsuz bin....

http://www.supersprint.com/en/prod-7124-11172-vw_polo_gti_14_tsi_180_hp_2010_E28093E280BA.aspx

Dyno:
http://www.supersprint.com/en/prod-p-7124-11172-8-vw_polo_gti_14_tsi_180_hp_2010_E28093E280BA.aspx

ben dedim işe yaramıyo diye bi sıkıntı mı var kardeş ?

Yazılım yapan bir arkadaşın başka bi forumda şöyle bi yorumu vardı turbo beslemeli araçlar için..

Yazılımsız filtre ve kat iptali (dp) fazla hava girişi ve çıkışı verse bile yazılımdan dolayı motor bunu algılamadığı için güç artışı olmaz hatta eksilme olabilir. diyodu. bende onun yalancısıym.

Turbo arabada yapılan her turlu egsoz degısıklıgı + olarka gerı doner ıstersenı kapının altından cıkarın verın.Normalde arabda Dp zaten var sadece çapı degıstırılıyor,ozellıkle marka almanın manası yok,bunu sureyya da yapar ıskender ustada,kat da ıptal edılırse en azından egsoz adına daha yapılıcak bsy kalmamıs olunur.stock halı ıle araba egsoz degısımınden sonra braz basınc arttırcak,benzınden sabıt kalıcagı ıcın braz fakırlesme ıle daha ıyı sonuclar alınmıs olunacak.kat ı ıptal etme konusunda yanıltıcı ıyı yapılmalı yoksa ısık yakmaya baslar arabayı keser

Turbo arabada yapılan her turlu egsoz degısıklıgı + olarka gerı doner ıstersenı kapının altından cıkarın verın.Normalde arabda Dp zaten var sadece çapı degıstırılıyor,ozellıkle marka almanın manası yok,bunu sureyya da yapar ıskender ustada,kat da ıptal edılırse en azından egsoz adına daha yapılıcak bsy kalmamıs olunur.stock halı ıle araba egsoz degısımınden sonra braz basınc arttırcak,benzınden sabıt kalıcagı ıcın braz fakırlesme ıle daha ıyı sonuclar alınmıs olunacak.kat ı ıptal etme konusunda yanıltıcı ıyı yapılmalı yoksa ısık yakmaya baslar arabayı keser

yukarda söylediğimi özellikle kat iptali için söyleniyor, yanıltıcı pek tavsiye edilmiyor.

Can peki turbonun tam cikisinda el yapimi olanlarda ufak bi puruzun bi negatifligi olurmu yoksa sadece capin buyuk olmasimi onemli??

yukarda söylediğimi özellikle kat iptali için söyleniyor, yanıltıcı pek tavsiye edilmiyor.

hakan yanıltıcı ısını herkes ıyı yapamıyor belkıde onun ıcın bu yorumda bulunmuslardır,turbo arabada en ıyı egsoz olmayan egsozdur backpressure olayı yok cunku atmosferıklerdekı gıbı

kat iptalsiz down ve revo yazılım yaptırıcam büyük ihtimalle.bakıcam duruma göre.herkese teşekkürler..
bu arada safanın araçta tam olarak ne olup olmadığını öğrenemedim.safa yok buralarda çünkü.bilen varsa söyleyebilirmi?

Can peki turbonun tam cikisinda el yapimi olanlarda ufak bi puruzun bi negatifligi olurmu yoksa sadece capin buyuk olmasimi onemli??

ıskenderde o puruzler olmaz ıste:) ama baska yerlerde olur mu olmaz mı bılmem kı egsoz kaynaklarındakı puruzlerınde daglar kadar farkı olmasada yıne de etkısı var

kat iptalsiz down ve revo yazılım yaptırıcam büyük ihtimalle.bakıcam duruma göre.herkese teşekkürler..
bu arada safanın araçta tam olarak ne olup olmadığını öğrenemedim.safa yok buralarda çünkü.bilen varsa söyleyebilirmi?

kat ıptalsız revo yaptırmana gerek yok zaten basıncın artıcak kat ın arada olması ıslerı zorlastırcak,muayne konusunda sıkıncı cekmemek adına pıyasada yalancı kat dedıklerı ıcınden ıstedıgın capta duz boru gecen dısı kat a benzeyen parcalar var onlardan kullanabılır yada yaptırabılırsın

Geri
Üst Alt