Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi 150 eco act mi tercih etmeli yoksa 1.4 tsi mi

Act bence kesinlikle almayın, yakıt farkı taş çatlasın 0.5 lt şehir içide şehir dışıda.. üstelik arıza fazla çıkarttığı için yeni nesil hiçbir arabada artık kullanılmıyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bilmiyorum başınızdan arıza hikayesi geçti mi geçmedi mi ama ACT teknolojisi özellikle V8 Amerikan arabalarında çok uzun yıllar boyunca kullanılan kendini kanıtlamış bir teknoloji. Yeni nesil araçlarda artık pek kullanılmıyor dediğinize de anlam veremedim çünkü VAG grubu özellikle son yıllarda golf leon passat yeni ibiza ile iyice bu olaya ağırlık verdi.

Arıza derken ne gibi bir arızayla karşılaştınız hocam hiç duymadım arıza verdiğini

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam doğuştan tanıdığınız varsa bi arayın sorun, ben almıcam siz alcaksınız, sonra biri söylemişti dersiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kabaca bi hesap yapayım ortalama 1 lt fazla yaksa tsi iki araç arasında 4000 tl fark var. Act Tsi için yılda 15000 km yapsanız ortalamanız 6 lt olsa yılda 900 lt benzin yapar. Yani kabaca 5000 TL diyelim. TSİ için hesaplama yaparsak 1 lt arttıralım7 lt den yılda 1050 lt yani 5800 TL. Kabaca söylüyorum yolda 800 TL daha ucuz act. Bu da demek oluyor ki 5 yılda anca amorti edeceksiniz 4000 TL yi. 5 yıldan sonra kara geçmeye başlayacaksınız. Bi arabaya beş yıldan fazla biniyor musunuz? Bence hayır o yüzden tsi alın keyfinize bakın arada 4 bin olmasa act alın derdim ama hesap ortada 3 aşağı 5 yukarı:) Aynı hesabı dizel benzin için de yaparsanız dizel araba almanın hiç bi faydası olmadığını göreceksiniz. Saygılar..

kabaca bi hesap yapayım ortalama 1 lt fazla yaksa tsi iki araç arasında 4000 tl fark var. Act Tsi için yılda 15000 km yapsanız ortalamanız 6 lt olsa yılda 900 lt benzin yapar. Yani kabaca 5000 TL diyelim. TSİ için hesaplama yaparsak 1 lt arttıralım7 lt den yılda 1050 lt yani 5800 TL. Kabaca söylüyorum yolda 800 TL daha ucuz act. Bu da demek oluyor ki 5 yılda anca amorti edeceksiniz 4000 TL yi. 5 yıldan sonra kara geçmeye başlayacaksınız. Bi arabaya beş yıldan fazla biniyor musunuz? Bence hayır o yüzden tsi alın keyfinize bakın arada 4 bin olmasa act alın derdim ama hesap ortada 3 aşağı 5 yukarı:) Aynı hesabı dizel benzin için de yaparsanız dizel araba almanın hiç bi faydası olmadığını göreceksiniz. Saygılar..
Ben ayda 800tl mazot alıyorum nerdeyse
Bu hesaba benzine gelen zam yapılabilecek km gibi etkenler göz önünde olursa arasında fark kalmıyor 2 araçta yakıt olarak aynı gider

Ben ayda 800tl mazot alıyorum nerdeyse
Bu hesaba benzine gelen zam yapılabilecek km gibi etkenler göz önünde olursa arasında fark kalmıyor 2 araçta yakıt olarak aynı gider
Ben normal bir kullanıcı olarak hesap yapmıştım siz sanırım yılda 30 bin yapıyorsunuz:) buna rağmen siz de tsi öneriyorsunuz herhalde

Ben normal bir kullanıcı olarak hesap yapmıştım siz sanırım yılda 30 bin yapıyorsunuz:) buna rağmen siz de tsi öneriyorsunuz herhalde
Benim görüşüm yılda fazla km yapılmıyor ve sürekli kısa mesafe sürülüyor ise araç benzinli olmalı

İsmail dediğin gibi en güzeli almamak hatta şu zamanda değerinin iki katı araç alıyoruz ama almadan da olmuyor mağduruz bu konuda hepimiz

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt