Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsı 150 act dsg s/s keon fr aldım..

emreee86

Kayıtlı Üye
Cümleten hayırlı akşamlar sipariş ettiğim leon fr için vazgeçme aşamasındayım? Yakıt Tüketimini bi türlü öğrenemedim kullacılarına sorduğumda değişik cevaplar geldi.. Biri 40 krş biri 25 krş biri 30 krş şehir içi dedi ? Az bineceğim evet ama çok yakması bir memur için anlamsız ... Yardımcı olursanız sevinirim ..

Oncelikle seni bi taniyalim kimsin necisin :) , Yakıt konusunda kafan rahat olsun egerki insan gibi kullanırsan cidden az yakan bir araç ama agresif kullanıp devamlı devir yüksek tutarsanda yaktırırsin her şey senin elinde ortalama 6.5/ 7 litre yakarsın şehir içi dur kalkta normal oda, vazgeçsen ne almayı düşünüyorsun ?

Yakıtı kuruş olarak hesaplamaz mantıksız bence çünkü hem yakıt fiyatları sürekli değişkenlik gösterebiliyor hemde bazı kişiler net bi hesap yerine göz kararı hesap yapıyor en dogrusu 100km de harcanan litre olur birde ben @depness murat abimin 140lık act olmayan fr da şehir içi 5.8litre yaktığınıda gördüm 9litre yaktığınıda yani bu kullanıma bağlı olarakta değişebilir kaldiki sizin siparis verdiginiz act olanı dahada ekonomik olmasi lazim :)

Trakya'dan gönderildi..

Ankara'da memurum ismim Emre :) yaklaşık 1 ay önce sipariş verdim tabii bundan önce çok araştırdım yakıt konusunu son olarak sahibinden com a girip kullanıcılarına sordum onlarda değişik değişik cevap verince kafam karıştı.. Vazgeçtiğim takdirde leon dizele yönelmek istiyorum

Yani yakit oncelikli tercihiniz ise tabiki dizel olsun. Km de ortalama 5-15 kurus arasi daha az yakacagi kesin. Bu seferde performanstan feragat etmis olacaksiniz. Araclarin artilarini eksilerini bi kagida yazin dizel ve act nin puanlamanizi yapin hangisinin puanlamasi yuksek cikarsa ona gore aracinizi alin. Dogru cevabi siz biliyorsunuz unutmayin

Az yakan araba kalmadi malum petrol fiyatlari yuksek....

yakıt konusu direkt olarak sizle alaklı bir durum. Benzinli araçta takmak istersen 9-10lt de yakarsın, yakmamak istersen 6-6.5 da yakarsın(şehir içi). kaldı ki siz ACT alıyosunuz. O araç en son güncel motora sahip ve yeri geldiğinde 2 silindire düşüp öyle yakıt kullanıyor bildiğim kadarıyla.

Aleykümselam. Aracınız hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız :)

Ben fr 150 hp dsg kullanıcısıyım istanbulda dur kalk şehir içi 8-8.5 lt den aşağıya inmiyor ara ara basıyoruz o da trafik açıldığında 300 mt sonra yine trafiğin içinde buluyoruz kendimizi sen ankaradasın 1 lt oynar diye tahmin ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt