Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,4 tsı 130 sabit hız 8,1 ortalama tüketim 690 km yol normal mi?

Yedek depo kavramı da ilginç, bu konuda üreticisinin kitapçığa bilgi koymamış olması da, depo doldurma girişindeki mandal hakkında döküman bulan var mıdır acaba?

yanlız dikkatimi çeken taraf yol ankara istikametinde sürekli rampa yukarı hele o bolu tüneline giderken araç içiyor resmen benzini. giderken 6,7 civarı ortalamayla gittim gelirken 6,3'e anca düştü genel ortalamadan bahsediyorum tabi ki hani şu üstünde 2 yazan :)

CC nin çalışma mantığı: hıs düşüyorsa gaza bas, hızda düşme yoksa (rampa aşağı) gaza basma, herhangi bir frenleme/yavaşlatma fonksiyonu yok, yan, eğimli yolda aşağı gidiliyorsa, gaza basmadan inme ile aynıdır, kasılma hissi şundandır: biz normalde gözümüz kadranda +-1km/h hesbaı yapmadan gideriz, farkında olmadan durmadan yavaşlama eğilimide oluruz (rampa yukarı vs.) CC de her an ufakta olsa gaz verme eğilimi vardır, bu akıcı gidiş hissine alışmamızı sağlar, rampa aşağı gazı sıfırlayınca sanki kasılma oldu gibi hissederiz ama kadran daki hız hep aynıdır.

herhangi bir yavaşlatma-frenleme fonksiyonu yoksa, hızı 100 e sabitledikten sonra, yokuş aşağı giderken hız 100 ü geçer, doğru mudur?

ki bazen geçiryorda dikkatli bakınca..

dikkatli bakınca dediğine göre, 2-3 km/h mi geçiyor? sonra? gerçekten merak ettim, bu akşam 6. viteste, hızı 90 a falan sabitleyip altunizade-kadıköy arasında denemeliyim..ben 90'ı bilemedin 95'i geçmemesi gerektiğini düşünüyorum..

o hızlara göre gayet normal hatta çok iyi bile denebilir kafana takma...

dikkatli bakınca dediğine göre, 2-3 km/h mi geçiyor? sonra? gerçekten merak ettim, bu akşam 6. viteste, hızı 90 a falan sabitleyip altunizade-kadıköy arasında denemeliyim..ben 90'ı bilemedin 95'i geçmemesi gerektiğini düşünüyorum..
aynen öle 100 de denemiştim daha önce 102 falan oluodu doru

Geri
Üst Alt