Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

:D nasıl bir mixture oluşturdun öle :) bende faruk abi gibi kapak açık kullanıyorum filtreyi,havayı daha rahat aldıgından motor da iyi verim alıyor ne kadar sıcak olsa da :hosgeldin:

sadece dur kalk trafikte klima açık bi şekilde takılırken sıcak hava çektiği hissediliyo yoksa kapak açık her daim iyidir Timur'um.. :)

bu kapak açık gezen arkadaşlar gelecekte benim leonun göreceği kmleri görebileceklermi acaba :)

Yaratıcı olmussunuz ama mantıklı degıl yapılan ıslem,sonuc ıtıbarı ıle koydugunuz fıltre kutu ıle arasında mutlaka acıklık kalma ıhtımallerı olcak,
burdanda turlu pıslık baklıyet sınek bocek müsli gırebılır:) Ayrıca kutu ıcı fıltreyı zaten o sekılde kullanmak tamamen butun motor sıcagını ıcerı almak demek.Isın mantıklı kısmı Cold Air ıntake kullanmak.Fıltreyı olabıldıgınce en ıyı hava alabılcegı yere yerlestırmek ve emmeye gıden butun boruları sıcaktan ızole etmektır.Bu sekılde hem sıcak havalarda araba bayılmaz hemde sureklı soguk hava ıle AF ye katkıda bulunursunuz:)

var var bizde arkadaşın aracı ile gittik tatile polo 1.4 onda da aynı..gidiyorsun gidiyorsun..aynı sonra pat diye düşmüş..bende de aynı

emrenın dedıgı gıbı Vw grubunda depoların seklınden dolayı kaynaklanıyor bu olay,ust genıs alt tarafı dar.Ayrıca 1.6 16V de ısık yandıktan sonra normal kullanımda 51.9km gıdebılısınız:) Denedım gordum en son araba yerınden kalkıp duryodu benzını sıfırladıgında:)
Ek olarak acık fıltre kullanmanız 16V de daha uygundur,fıltrenın dogrudan motor kapagı uzerınde olması butun motor sıcaklıgını cekmesıne neden oluyor,bunun yerıne kapagı sokup acık fıltreyı cok daha ıyı hava alabılcegı bır yere yerlestırıp boruları da ızole edersenız farklı anlıcaksınız

eAyrıca 1.6 16V de ısık yandıktan sonra normal kullanımda 51.9km gıdebılısınız:) Denedım gordum en son araba yerınden kalkıp duryodu benzını sıfırladıgında:)
Ek olarak acık fıltre kullanmanız 16V de daha uygundur,fıltrenın dogrudan motor kapagı uzerınde olması butun motor sıcaklıgını cekmesıne neden oluyor,bunun yerıne kapagı sokup acık fıltreyı cok daha ıyı hava alabılcegı bır yere yerlestırıp boruları da ızole edersenız farklı anlıcaksınız

51.9 çok iyi bir km..ışığı da yakmamaya çalışıyorum..öğrenciyken az koy git gel yapardık okula babam da derdi depo örümcek ağı bağladı diye..hep aklımdadır..
açık filitre de aklımda olan bir durum..ilk fırsatta..teşekkür ederim

Geri
Üst Alt