Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

bir de bakım farkı olarak dizeller 10000 de bır bakıma gırıyor benzınlıler 15000 bın kmde bır bakıma gırıyor.benzınlının bakımı daha uyguna gelıyor yanı

bu arabadan arabaya değişir focus bakımlarıda 15k da bir dizel

TSI'ın trigeri zincirli..
zincirli trigerler duruma göre değişirler..tam olarak km oranını bilmiyorum ama 90K'de zincir değişebilir 200K km'de de..

TSI'ın trigeri zincirli..
zincirli trigerler duruma göre değişirler..tam olarak km oranını bilmiyorum ama 90K'de zincir değişebilir 200K km'de de..

benım okudugum yorumlarda bunu gosterıyordu,bence duzgun kullanımda sorun olcagını ve kısa vadede degısmesı gerekıcegını sanmıyorum.Tabı su da var Vw parcadan gıydırmek ıcın mutlaka onun yerıne degısımı daha sık yapılavılcek bsey uydurmustur:)

2 hafta önce fullemiştim , her gün kurtköy gişelerden dudulluya toplamda 40 km tem'den 90 a sabitledim, İlk defa 800 km gördümm ,, ki şehir içine de girdigim oldu,,

Ama bastınmı da yakıyo her araç gibi , bunu kimse inkar edemez... 50 lirayla 200 km gittigimde oldu , 120 km e düştüüğümde oldu, ortalama 6 lt den 12 lere cıkabiliyo yani zorlarsan...

Ekonomi - Performans doğrultusunda kıyaslayacak olursak , bir çok benzinli araçtan fazlası var , Bi dizelle kıyaslanamaz tabi ama bende o gürültüyü sevmiyorum işte ,

1.6 hdi 407 ile 60 litreyle 800 km gidebiliyoduk ortalama. Performans olsa içim yanmycak, (Ağırlık 1500 kg)

Yaptığınız kmye bakarsak bence tsi çok güzel bir seçim olur. Dizele gerek yok,

2 hafta önce fullemiştim , her gün kurtköy gişelerden dudulluya toplamda 40 km tem'den 90 a sabitledim, İlk defa 800 km gördümm ,, ki şehir içine de girdigim oldu,,

Ama bastınmı da yakıyo her araç gibi , bunu kimse inkar edemez... 50 lirayla 200 km gittigimde oldu , 120 km e düştüüğümde oldu, ortalama 6 lt den 12 lere cıkabiliyo yani zorlarsan...

Ekonomi - Performans doğrultusunda kıyaslayacak olursak , bir çok benzinli araçtan fazlası var , Bi dizelle kıyaslanamaz tabi ama bende o gürültüyü sevmiyorum işte ,

1.6 hdi 407 ile 60 litreyle 800 km gidebiliyoduk ortalama. Performans olsa içim yanmycak, (Ağırlık 1500 kg)

kardeşim Kurtköy gişelerden Dudullu 40km değil en fazla 15km falandır..
git gel 40km diyosan bilemem tabii.. :)

Performans olarak çok tatmin edici , yakıt olarakta çokta üzücü değil ;) Zaten yıllık 10-15000 km için dizele gerek yok bencede zaten arkadaşlarda anlatmışlar.İlk aldığımda bende bu soruyu soruyordum kendime ki şuan çok memnunum ;) Arabamda 18 jant,yazılım (stage-2),komple 60'lık eksoz olmasına rağmen yakıtı çok güzel ;)

1.4 tsi kullanmadım ama 1.6 8 v leondan sonra kesinlikle diesel..hız-perfonmans-yakıt ekonomisi açısından..tek eksi yanı rolantide gır gır ses gelmesi , hareket edince o da yok..

1.4 tsi kullanmadım ama 1.6 8 v leondan sonra kesinlikle diesel..hız-perfonmans-yakıt ekonomisi açısından..tek eksi yanı rolantide gır gır ses gelmesi , hareket edince o da yok..

Evet o ses banada itici geliyo ama uzun sürmüyo , özellikle 2. viteste

Geri
Üst Alt