Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi 125 hp leon fr ın motorunu 1.4 tsi 180 hp ibiza cupra motoruna çevirmek???

ertuğrul

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bildiğiniz üzere 1.4 tsi fr aracım var.Ve belki ilk defa böyle bir soruyla karşılaşacaksınız ama başlıkta yazdığım olay mümkünmüdür?
1.4 tsi 180 hp daha büyük bir turbo ve bir tanede kompresor eklemesiyle geliyor tabi kompresor farklıdır muhtemelen ayrıca doğal olarak motorun yazılımı farklıdır.
ben şunu sormak istiyorum 1.4 tsi 125 hp ve 180 hp olan iki motor arasında piston egzantirik vs vs ne farklar var?
ben seat servise çeksem aracı üzerindeki orjinal turbo intercooler vs artık detay bilmiyorum anlayabildiğimi yazıyorum bunları servise versem ve sanki hasarlı bir cupram varda yedek parça lazımmış gibi istek açsak parçaları getirtsek bnm 1.4 tsi üniteye uygulanarak 180 hp güç alınabilirmi ?
değişmesi gereken parçalar ne olabilir sizce bu hayalmi?

:D Motoru komple kaldırıp 180lik motoru taktırırsanız ve egzosu filan ayarlarsanız olabilir.

125liklerde Mitsubishi TD025 turbo varken 160-180liklerde KKK K03 turbo(emin değilim) var. turbolar farklı.

+ 160lıklarda supercharger var.

125liklerde watercooling sistemi varken, 160lıklarda intercooler sistemi var.

Motorlar baştan aşağı farklı motorlardır. Öyle onu tak bunu çıkarla olacak şey değil :) He motoru söker yerine 160lık motor takarsanız egzos cooler vs. herşeyi yaparsanız belki olabilir. Onu swap yapabilen yerlere sormak gerek. Ama o kadar masraf yapılacağına, 1.8TFSI 160hp Leonlar var onlar alınır. Yada benim gibi Golf 160, Rocco 160 yada PoloGTI, Boca, Cupra, Fabia vRS vs. o motoru taşıyan araçlar alınır.

:D Motoru komple kaldırıp 180lik motoru taktırırsanız ve egzosu filan ayarlarsanız olabilir.

125liklerde Mitsubishi TD025 turbo varken 160-180liklerde KKK K03 turbo(emin değilim) var. turbolar farklı.

+ 160lıklarda supercharger var.

125liklerde watercooling sistemi varken, 160lıklarda intercooler sistemi var.

Motorlar baştan aşağı farklı motorlardır. Öyle onu tak bunu çıkarla olacak şey değil :) He motoru söker yerine 160lık motor takarsanız egzos cooler vs. herşeyi yaparsanız belki olabilir. Onu swap yapabilen yerlere sormak gerek. Ama o kadar masraf yapılacağına, 1.8TFSI 160hp Leonlar var onlar alınır. Yada benim gibi Golf 160, Rocco 160 yada PoloGTI, Boca, Cupra, Fabia vRS vs. o motoru taşıyan araçlar alınır.

+ 1500

Bunun hesabını önceden yapmıştık. Motoru değiştirmeniz yetmeyecek. Beyinler, gösterge, egzoz sistemi değişecek. Muhtemelen motorun üzerinde intercooler olmayacak. Onu da almanız gerekecek. Yani astarı yüzünden pahalıya gelecek.

Tabi ki yapılsa ya da orijinalinden olsa güzel olurdu ama standart twincharger almak daha mantıklı.

kardeş satta daha hızlısını al ! hiç sorun yaşamassın !

chip tunung cut out açık hava filitresi dump valve kat iptali ve performans egsoz yaparsan aracına 175 180 hp civarı olacaktır

chip tunung cut out açık hava filitresi dump valve kat iptali ve performans egsoz yaparsan aracına 175 180 hp civarı olacaktır

isterse 190hp çıksın, üst devirler stock 160 tsi kadar dolu olmadığı için her zaman geçilecektir. Çok iyi uygulamayla ara hızlanmalarda geçse de, 200'den sonra duvara çarpmış gibi kalır yine. O nedenle çok oynamak gereksizdir :)

Geri
Üst Alt