1.4 TSI özel servis bakımı | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

1.4 TSI özel servis bakımı

kimiferhat

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ocak 2011
Mesajlar
76
Beğeniler
5
Yaş
30
#1
merhaba arkadaşlar, bu ay bakım sürem doluyor ikinci bakım geliyor. ben yetkili serviste yaptırmak istemiyorum artık, malum çok pahalı, ama içimi gıdıklayan bir durum var o da bujiler, araca hangi marka , tek tırnak ,çift tırnak, hangisi takılması lazım? paylaşımlar için teşekkürler.

bu arada yağ da sanırım TSI uygun olan castrol dışarda satılmıyor, o yüzden mobil 1 düşünüyorum, bu konuda da tavsiye istemekteyim.

aslında yetkili servis de düşünüyordum aklımın bir köşesiyle ama tanıdığım vasıtasıyla bir özel servisten 240 lira fiyat alınca düşüncem otomatikman değişti.

ne önerirsiniz, dikkat etmem gereken bir durum var mı?

iyi forumlar.
 

drmvd

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2011
Mesajlar
68
Beğeniler
9
#2
özel serviste yaptırabilirsin ancak parcaları yetkili servisten al bence. Bujileri yetkili servisten al 4 tanesi 120 tl , hava filtresi ve yag filtresini de yetkili servisten alabilirsin. 2. bakım icin benzin filtresini degistirmene gerek yok bence. Yetkili servis 2. bakımda benzin filtresini de degisiyor. Motor yagını ister yetkili servise ister ozel servise git yanında gotur. 1.4 tsi icin piyasada rahatlıkla bulacagın yag mobil 1 esp formula 5w30 yagdır gri 4 litrelik kutuda yesil bir etiketi var. 100-110 tl arasında 4ltsi.
Yetkili servise gittigin zaman dogus otonun bildirdigi aracin sase nosuna gore degisiklik veya guncelleme varsa onu da yapıoyrlar. ben 2. bakıma yetkili servise gittim ve anakart sigortasi daha dusuk direncli bir sigortayla degisti ve boylece anakart yanması ile ilgili daha hassas sigorta takıldı ve bu dogus otonun servis bildirimiyle ucretsiz degisti. Bu gibi kucuk servis guncellemeleri arac bakıma gidince yapılıyor. Ozel servise gidersen eger sonrasında yetkili servise git ve aracinin herhangibir recall veya servis guncellemesi olup olmadıgını sor.
 
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
1,327
Beğeniler
223
Yaş
37
#3
mustafa be vbenim araca erzurum erses de bujileri 4 tanesini 40 tl ye taktılar bilginize....erzurum erses de araç bakımı 250 yi asla geçmiyor arkadaşlar sizi fena kazıklıyorlar ya....adamlar özel servisten ucuza bakımları yapıyolar....
 

kimiferhat

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ocak 2011
Mesajlar
76
Beğeniler
5
Yaş
30
#4
özel servislerde orijinal buji yok mudur? filtreler filan orijinal değil mi? aklıma kurt düştü şimdi.
 

drmvd

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2011
Mesajlar
68
Beğeniler
9
#6
senden fazla almısşalr 1.6 ların bujisinin tanesi 8 tl :) zaten. Tsi nin bujileri pahalı
 

kimiferhat

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ocak 2011
Mesajlar
76
Beğeniler
5
Yaş
30
#7
senden fazla almısşalr 1.6 ların bujisinin tanesi 8 tl
zaten. Tsi nin bujileri pahalı
hocam sağolasın yardımların için 120 tl bujiler ise yağ da 100 liraysa bütün filtreler dahil orijinal parça kullanılmak şartıyla işçilik dahil 240 lira nasıl aldım, o zaman çok dikkatli olmak lazım bu buji olayına. sağol tekrardan.
 

drmvd

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2011
Mesajlar
68
Beğeniler
9
#8
buji mutlaka orjinal bujisi olsun. bunun dısındaki bujileri taktırınca ciddi yakıt tuketimi artısı ve performans dususu oluyormus. Taktırıp sonradan orjinal buji almak zorunda olanalar var.