Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi çift turbo

achillas

Kayıtlı Üye
Arkadaslar yeni bi arac buldum arac sahibi aracta cift turbo oldugunu soyledi 140 beygirms arac bu avantajmidir yakit tuketimini etkilermi

TFSI ve TSI aynı şeyler. Audi'deki adı TFSI VW ve Seat'taki adı TSI.
Çift turbo dedigi turbo+supercharger'dır. Bu motorlar da VW'de var Ibiza cuprada da var.. Scirocco 160lık tsi-Golf 160lık tsi.
Ibıza Cupra 1.4 litre motor hacmine sahip olup, turbo ve kompresörle 185 hp güç üretmektedir. kompresör ( supercharger ) alt devirleri zinde tutarken, turbo üst devirlere hayat verir.

Peki yakit durumunu etkilermi arac sahibi istersen soktururum dedi cunki avsntajmidr arabada olmasi yani

supercharger sökülecek birşey değil ki, motorun bir modülü :) he sonradan ekletme birşey ise o 2. turbo :rolleyes: , o işe girmemekte fayda var...

Sonradan ekletme baya meşakatli bir iştir. Siz bence arabayı detaylıca iyi bir ustada baktırın. Ondan sonra herşeyiyle tastamam binilecek durumdaysa kullanın ama sonradan ekletmeyle yapılan çift turbo normalden fazla yakar tabi ki. Özellikle aracı sıkıştırdıgınızda.

Yardimci olabilirmisin acaba arkadasimda 1.4 araca cift turbo olmaz diyo baska bi kitdir diyo ne olabilir acaba arac sahibi sokturuyum istersn diyor motorunu falan etkilemismidr aracn

Eklenen şeyin ne olduğunu bile anlamadım turbo olmayacağı kesin gibi duruyor.En iyisi aracı bir ustaya göstermek motorunda bir sorun var mı yok mu diye yoksa forumdan yardım edilebilecek bir sorun gibi durmuyor.

arkadaşlar bence bu satan adam chip tuning kutuları varya ondan taktırmış turbo zannedio istersen sökerim dediğine göre :) ben böyle yorumladım

Geri
Üst Alt