Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,4 tsı 130 sabit hız 8,1 ortalama tüketim 690 km yol normal mi?

130km/h ve cruise control ve buz gibi bir hava, bunlara rağmen bayağı normal yakmış.

normal değer evet eger 100-110 ayarlasaydın belki daha az yakardı birde tavsiyem rampa inerken cruise kullanma hızlanmayı kesiyor.

CC açık iken, eğimli yolda aşağı inişte, gaza basmaz iken ne olacak ise aynısı olur ne eksik ne fazla.

araç yüklümüydü? eğer yüklüyse ve lastik basınçları düşükse fazla yakar araç. aracın yük durumuna göre depo kapağında belirtilen değerler kullanılırsa yakıt inanılmaz değişiyor. ben 140-160 km hızla giderek 8 yakıyorum yükte.

CC açık iken, eğimli yolda aşağı inişte, gaza basmaz iken ne olacak ise aynısı olur ne eksik ne fazla.

abi benim demek istediğim peki cruise 100 sabitledik diyelim.rampa meyilli ve cruise da oldugundan dolayı hız 100 ü geçirmiyor (bunu tam deneyemedim ama öyle zannediyorum çünkü rampa aşagı inerken arabada bir kasılma var cruise da).normalde hızını 120 ye 130 a çıkarıcak bir rampa.rampa dan sonra da düzlük var.düzlüğe 120-130 ile bir miktar yol alıp sonra cruise a almak var bide rampayı 100 ile inip düz yolda sabit hızla kalmak var bunu demek istemiştim.

cc açıkken araç daha fazla yakıyor nedeni rampa çıkarken aracın aynı hızda gidebilmesi için daha fazla benzin pompalamasıdır elektronik olarak normal kullanın aynı değerden aşşağı düşer ortalama tüketim

Ben geçen ay Ankara ya gittim geldim depo yu fulledım sonuna kadar otobanda 120 otoban dısındakı yollarda 100 km ye sabıtledım ve ankaraya geldıgım de ceyrek ten bıraz az benzınım vardı ortalamam da yanlıs hatırlamıyosam eger 5.9 ıle 6.3 arasında bırseydi ve sureklı yolda klıma acıktı sızınkısı bana da gercekten fazla geldı
hemen hemen aynı hızımız ama neden benim 8,1? kaç km gittin?

Geri
Üst Alt