Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

Klima açıkken yüksek devir çevirmek klima kompresörünün ömrü açısından zararlı bişey. Bence yüksek devir çevireceğiniz zaman klimayı kullanmayın :)

teşekkürler klima açıkken zaten meret devir yaptırmıyor hemen çok bağırıyor hemen vites değiştiriyorum..ama klima kapalı iken yükse devirde kullannıyorum..2 sebepten dolayı eksi aracım bmw idi..bi de bu araçta yazılan beygir gücünü ancak 5500 devirde alıyor muşsun bi de bu gaz'a basında gecikme olayı yok mu devirli kullanınca pek hissettirmiyor..ama bundan sonra özellikle klima açıkken konuya dikkat ederim

sen 130-140 dan aşağı gitmemişsin..anşalılan..toplamda 780 ise uzun yolda bir depo ile 700 gitmen gerekirdi..göynük queen den antalya 30 km bilemedin 35 km..antalyaya kepezden mi girdin havaalanı arkasından mı..hava alanı arkası göynük 50 km civarı birşey..hoş har arkasından yada kepezden yazmışsın toplamda 780 km diye..
ben aracı ilk aldığım 90 100 le antepe gittim yolu uzattım denizli üzerinden biraz da şehir içi var toplamda 2000 bin km yaptım o zamanlar bir depo ile 700-800 arası bir şeydi..şimdi hiç bişi umrumda değil arabayı az yaktırma testi yapmak için almadım yol izin veriyorsa gidiyorum..öyle sürat hastalığım yok..150 yi geçmem ama düşük viteslerde 4500-5000 devirde bazen 5500-6000 klimalı kullanıyorum..şehir içi 600 km civarı yapıyor ama 600 ü geçmiyor ..araç 2004 1.6. 16v leon

Çankırı = ( Benzinlikten benzin aldım ve yola cıktım , yol calışmaları ve bozuk yollardan dolayı 1 saat 20-40 da arasında Cukurambara geldim**** 160.oo tl benzin almışım )
Ankara = ( Mert ADANIR'ın yanına gittim + Doğuş Oto Balgat Seat Servisine gittim +Biraz Bahcelievlerde takıldım +gece saat 2:30 kadarda NARQUILLAda dostarımla takıldım )
Antalya =( Saat 5:00 kalktım bişeyler yedim ve yola cıktım.Afyonkarahisara kadar gittim benzin ışığı tam ışıklı kavşakta yandı.Cumhuriyet Tesislerinden fulledim göynüğe geldiğimde yarı depo benzin kalmıştı****186.70 tl benzin almışım ) oopsala cok acık anlattım galiba
Çankırı - Ankara = 130 km
Ankara - Antalya = 550 km
Antalya- Göynük = 30 km
Ankara içi seyir = 70 km :)))))))

tsi de bişey farkettim, sıcak havayı çekmesin diye yazın kutu içi performans kapağını kapalı tutuyordum son zamanlarda klima falan tüketim arttı. delo depo ile 550km civarı yol yapar oldum. perşembe günü filtreyi temizledim ve kapağını kapatmadım. bu sıcağa rağmen tüketimin düşmesi beni şaşırttı diyebilirim. kapak açıkken daha çabuk topluyor gibi kendini. bu leonların hava filtresinin havayı aldığı yerle veya kanalları ile bir sorunu olduğunu düşünmeye başladım iyiden iyiye. Şu anda depoyu doldurduktan sonra 500 km gitmişim hala çeyrekten biraz fazla yakıt gösteriyor araç.

Çankırı = ( Benzinlikten benzin aldım ve yola cıktım , yol calışmaları ve bozuk yollardan dolayı 1 saat 20-40 da arasında Cukurambara geldim**** 160.oo tl benzin almışım )
Ankara = ( Mert ADANIR'ın yanına gittim + Doğuş Oto Balgat Seat Servisine gittim +Biraz Bahcelievlerde takıldım +gece saat 2:30 kadarda NARQUILLAda dostarımla takıldım )
Antalya =( Saat 5:00 kalktım bişeyler yedim ve yola cıktım.Afyonkarahisara kadar gittim benzin ışığı tam ışıklı kavşakta yandı.Cumhuriyet Tesislerinden fulledim göynüğe geldiğimde yarı depo benzin kalmıştı****186.70 tl benzin almışım ) oopsala cok acık anlattım galiba
Çankırı - Ankara = 130 km
Ankara - Antalya = 550 km
Antalya- Göynük = 30 km
Ankara içi seyir = 70 km :)))))))

harkulade anlatmışsın..yok amacım kinaye yapmak yada yermek değildi..senin de sorduğun üzere bunun sebepleri bulma arzusu idi..
senin de yazdığın gibi o 20-40 km hızla gittiğinde bunu da genelde 1 ve 2üncü viteslerde kullandığını düşürnüsek ve buna 70 km şehir içini eklersek..
sarfiyatın normal olmalı
bi de vw grubunda garip bir olay var ibre önceleri düşmüyor sonra bi anda yarım depo görünüyor..sonra aha bitti dediğimizde o yarım depo ile 300-350 km yol alıyoruz..vw grubunun aldatmacası galiba..:)

yanıltmaca falan değil. deponun şeklinden dolayı şamandıra geç düşüyor :)

rica edeirm. eski yeni tüm vw lerde vardır o durum.

tsi de bişey farkettim, sıcak havayı çekmesin diye yazın kutu içi performans kapağını kapalı tutuyordum son zamanlarda klima falan tüketim arttı. delo depo ile 550km civarı yol yapar oldum. perşembe günü filtreyi temizledim ve kapağını kapatmadım. bu sıcağa rağmen tüketimin düşmesi beni şaşırttı diyebilirim. kapak açıkken daha çabuk topluyor gibi kendini. bu leonların hava filtresinin havayı aldığı yerle veya kanalları ile bir sorunu olduğunu düşünmeye başladım iyiden iyiye. Şu anda depoyu doldurduktan sonra 500 km gitmişim hala çeyrekten biraz fazla yakıt gösteriyor araç.

abim işte o nedenle en iyisi hem panjurdan filtreye kanalla gelen hava ve kaputun içinde dönen hava karışımı güzel oluyo.. :)

abim işte o nedenle en iyisi hem panjurdan filtreye kanalla gelen hava ve kaputun içinde dönen hava karışımı güzel oluyo.. :)

:D nasıl bir mixture oluşturdun öle :) bende faruk abi gibi kapak açık kullanıyorum filtreyi,havayı daha rahat aldıgından motor da iyi verim alıyor ne kadar sıcak olsa da :hosgeldin:

Geri
Üst Alt