Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

bu arada dizel alırken modeline göre verilen en az 3K fark + bakım masrafı, dizeli benzin ibresinde ekonomik ama totalde çok da ekonomik yapmadığı kanısındayım..

bakım masrafı ne kadar farklı mesela? ben eryada 50.000 bakımını 280 tl ye yaptırmıştım..şu an kullandığım ilk dizel aracım,öncekiler hep benzinliydi..ama bakımlarda değişenler falan aynı gördüğüm kadarıyla..herkes söylüyor bu dizelin bakım masraflarının fazla olduğunu..

benım bıldıgım dızellerın bakımından cok motor parcaları pahalı

Ford'un en ucuzunun 450'ye geldiğini biliyorum bi arkadaşımdan..
bunun yanında dizelin en pahalı değişimi mecbur kalınırsa enjektörleri zaten ki o da VW'de bildiğim kadarıyla 3K+ civarı..

hmm..o zaman ya ford çok pahalı yapıyor,ya da erya çok ucuz..gerçi 2 bakımdır dışarda yaptırıyorum,200 liraya geliyor. ama enjektör dediğin gibiyse,gözüm gibi bakarım bundan sonra:)

hmm..o zaman ya ford çok pahalı yapıyor,ya da erya çok ucuz..gerçi 2 bakımdır dışarda yaptırıyorum,200 liraya geliyor. ama enjektör dediğin gibiyse,gözüm gibi bakarım bundan sonra:)

Yanlıs hatırlamıyosam 1.9 tdi 130 kullanyosun,zaten o motora aıt parcalara zarar verebılmen cok zor:) ayrıca enjektorlerıne bsey olsa bıle daha buyuklerını 500-600 dolar arası sıfır fıyatıyla takabılırsın,oem enjektor alcak olursan yıne ucuz.Parca konusunda servıse baglı kalmana gerek yok.

Herkes dızelın bakımları pahalı dıyor gercekten,eskıden dızelle cok aram yoktu arastırma gıbı luzumda gormemıstım ama 1.9 tdi hakkında ne var ne yok ogrenmeye basladıgımdan berı hıc de pahalı bakımlarının olmadıgını gordum.Dıger markaları bılmem ama vw de servıse gıdılmedıgı surece b sorun yok

bir de bakım farkı olarak dizeller 10000 de bır bakıma gırıyor benzınlıler 15000 bın kmde bır bakıma gırıyor.benzınlının bakımı daha uyguna gelıyor yanı

bir de bakım farkı olarak dizeller 10000 de bır bakıma gırıyor benzınlıler 15000 bın kmde bır bakıma gırıyor.benzınlının bakımı daha uyguna gelıyor yanı

o dedıgınde haklısın ama dedıgım gıbı dızelde oyle cok da masraf yapıcak b durum yok.Yagını,fıltrelerını degıstıryosun b antıfrızlı su koyuyosun yola devam:) Trıger setı falan flnda cogu arabada aynı fıyatta olyo aynı marka ıcerısınde delı farkları olmuyor

o dedıgınde haklısın ama dedıgım gıbı dızelde oyle cok da masraf yapıcak b durum yok.Yagını,fıltrelerını degıstıryosun b antıfrızlı su koyuyosun yola devam:) Trıger setı falan flnda cogu arabada aynı fıyatta olyo aynı marka ıcerısınde delı farkları olmuyor

tsi da triger olmadıgını dusunursek ordan da bır avantaj doğacaktır =)

tsi da triger olmadıgını dusunursek ordan da bır avantaj doğacaktır =)

O konuya braz baktımda zıncır sadece tsı da kullanılmamıs,buna baglı olarak kımı kullanıcılar sakırdama geldıgı zaman degıstırme yapmıslar genel olarak.Sesınde solugunda bsey olmadıgı surece degısmesı gerekmedıgı b avantaj tabıkı:)

bende tsi kullanıcısıyım ama şehir içinde değil 700 km yi 600ün üzerini görmek için kendimi sıkmam gerekiyor arabada hiç bir ekstra da yok birilerinden şehiriçi daha uzun gitmek için ders almam gerekli sanırım! ama uzun yolda 750-800 gideceğine inancım var hiç sıfırlamadım ama hesaplarım öyle diyor.ayrıca servis konusunda büyük bir hasar çıkarmadıktan sonra rutin bakımlarda pekte bir fark yok dizellerle benzinli arasında.sizin yaptığınız kmler içinse dizel almaya gerek yok bence tsi da tam zevk arabası olduğuna göre almanız bence doğru karar olur

Geri
Üst Alt