Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 125 hp Style Hakkındaki düşünceleriniz + Yakıt Durumu

comaa

Kayıtlı Üye
arkadaşlar kismetse 1 - 2 ay icerisinde leon almayı düşünüyorum ama dizelden benzine gecmek mantıklımıdır bilemiyorum 2006 dizel megan sw privilege var yılda 10 - 12 bin km yapıyoruz sizce değermi, evdekilerle biraz sıkıntı içerisindeyim fazla yakar benzinli alınmaz gibilerinden, bi de arkadaşlar sizlere danışayım dedim siz ne dersiniz.

Dizel daha mantıklı olur çünkü karsilastiracaginiz araç dizel olacak.

Ben ayda 3.500 km yapıyorum ve 1.4 TSI kullanıyorum senin yılda yaptığın km hiç ama hiç birşey değil :) bence gayet mantıklı bir seçim olacak leon. Ortalama 7 lt yakarsın. Uzun yolda 6 lt deli fişek gibi kullanırsn fazla tabiki :)

serbay abının degerını yakalamak ıcın aracı cok ama cok ıyı tanımak lazım ama dızelden benzıne gecmek bıra afallatır adamı kesenın azını acman lazım bıraz...

bi ara başka forumlarda bir depo ile uzun yolda 900 km şehir içi 600 - 650 km yapıyor diye okumuştum bu değerler doğrumudur

bi ara başka forumlarda bir depo ile uzun yolda 900 km şehir içi 600 - 650 km yapıyor diye okumuştum bu değerler doğrumudur

uzun yolda sakın gıdılırse mumkun ama şehir içinden sehir içine fark var ama 550 km nın altına dusmez...

bu arada 1.4 TSI sundugu guce gore ekonomık ama dedıgım gıbı dızelden benzıne gececegın ıcın adaptasyon sorunu olabılır:)

bu arada 1.4 TSI sundugu guce gore ekonomık ama dedıgım gıbı dızelden benzıne gececegın ıcın adaptasyon sorunu olabılır:)

doğru söylüyorsun :)

dizel alırken 3 - 4 TL fazla verecez bakım masrafları keza benzinliye göre daha fazla şimdiye kadar hep dizel araç kullandım şimdi birazda performasnlı olsun diyorum, leonun şeklide güzel ne biliyim netten araştırdığım kadarı ile yakıt konusuda ortada ama karar vermek gerçekten çok zor

şehiriçi sakin kullanımda 700 ün altına düşmessiniz,karma kullanımda da 620-650 altına tabi kullanıma baglı...

doğru söylüyorsun :)

dizel alırken 3 - 4 TL fazla verecez bakım masrafları keza benzinliye göre daha fazla şimdiye kadar hep dizel araç kullandım şimdi birazda performasnlı olsun diyorum, leonun şeklide güzel ne biliyim netten araştırdığım kadarı ile yakıt konusuda ortada ama karar vermek gerçekten çok zor

genel anlamda bakrsak leon ıyı bır arac kımse bunu ınkar edemez fıyatına gore sunduu kalıte cok ıyı 1.4 tsı ıstenıldıgınde performanslı ıstenıldıgınde ekonomık olabılen bır motor ben 2-3 ayda bır 1.4 TSI kullanıyorum dıkkatsızce kullandıgım halde arac 550km nın altına dusmuyor... burada bırsuru TSI kullanan var yorumlar gelecektır...

Geri
Üst Alt