Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi yağ 5w 30 yerine 10w 40 koyarsak ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhabalar;
2006 model 1.4 tdi cordobam var yağ değişim zamanı geldi 5w 30 kullanıyor diye biliyorum cordobalar sanayiye gittim bugün bu yağ yoktu adamın elinde 10w 40 koyayım ben hep bundan koyuyorum bunlara caddy e fln dedi 100 tl fiyat verdi adam ben koydurmadım serviste yağ değişimi yapmak istiyorum servis kampanyasında 150 tl ye filitreler ve yağ değişimi var castrol edge yağ kullanılıyor yazıyor ama adam serviste normal varilden yağı koyuyor dedi bir ton laf söyledi kafam karıştı.. 10w 40 yağ kullansak ne gibi zararı olur arabama farkı nedir 5w 30 la birde serviste denildiği gibi castrol edge sıfır kutusundan açarak mı yağ koyuluyor beni bilgilendiriseniz sevinirim..

emrah kardeş aynı problemle bende karşılaştım 10000 km bakımında sanayide ustam 10/40 koydu sonradan aklıma geldia caba doğru yağmı die ve özön ü aradım sordum 10/40 olurmu die meğerse bizim motorların yağı 5/30 muş servis elemanı bi şey olmaz dedi ama sadece motor daha sesli çalışır dedi yağ kalın olduğu için ben yinede işim sağlama alayım dedim ve yağ değişim yaptıktan 4 ay sonra yine yağ değişim yaptım :) filtreyi almak için servise gittim gitmişken yağıda alayım dedim yağ var dediler ama açık yağmış castrol varilde gönderiyormuş olnlara ii dedim ver 5 lt o zaman servis elemanı ne dese iyi litresi 32 tl dedi :rolleyes: bırak kalsın ben dışardan kapalı alırım dedim

Samsunda sanayide bulurdun ya bende aynı fiyata almıştım sanayiden
samsunda illa ki bulurum da ben havza dayım o yüzden havza küçük bir yer bu gibi arabaların malzemelerini bulamıyorum.. yağı sipariş ettim filitrede lazım inş sanayide vardır filitresi yoksa samsun servis yolu görünüyor :)

konuyu görmedim görsem açamazdım...siz ne yaptınız 1 lt lik daha alıp ilave mi ettiniz :)

benim aracım da dizel, bu yüzden araştırmıştım. sanayide vw motorları üzerinde uzmanlaşmamış servisler, genellikle özel yağ isteyen bu motorlarda yanlış yağ kullanıyorlar. 2003-2008 arası tdi motorlar, alamanların PD (pumpe duse) dedidiği özel bir enjektör kullanıyor. bu enjektörler yüksek basınç altında çalışıyor. common rail dizellerin çok çok üzerinde bir basınç. vw diyor ki, "bu motorlarda benim 505.01 onayı verdiğim yağı kullan da, hangi grade yağ kullanırsan kullan. "

505.01 onayı castrol edge turbo dizel (5/40) de var. turbo dizel olmayan da 5/40 ama o da 505.01 değil. sonra elf'in 5/30'unda var. total'in kaça kaç olduğunu bilmediğim bir yağında daha var. kısacası, bu üreticinin önerdiği yağ, derecesi ne olursa olsun üzerinde 505.01 onayı olan yağ.

bi tane fazladan 4 lt alın ve her bakımda biraz biraz ekleyerek 7-8 bakım boyunca kullanırsınız ben 4.5 lt koyuyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt