Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi yağ 5w 30 yerine 10w 40 koyarsak ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

__SEAT__

Kayıtlı Üye
merhabalar;
2006 model 1.4 tdi cordobam var yağ değişim zamanı geldi 5w 30 kullanıyor diye biliyorum cordobalar sanayiye gittim bugün bu yağ yoktu adamın elinde 10w 40 koyayım ben hep bundan koyuyorum bunlara caddy e fln dedi 100 tl fiyat verdi adam ben koydurmadım serviste yağ değişimi yapmak istiyorum servis kampanyasında 150 tl ye filitreler ve yağ değişimi var castrol edge yağ kullanılıyor yazıyor ama adam serviste normal varilden yağı koyuyor dedi bir ton laf söyledi kafam karıştı.. 10w 40 yağ kullansak ne gibi zararı olur arabama farkı nedir 5w 30 la birde serviste denildiği gibi castrol edge sıfır kutusundan açarak mı yağ koyuluyor beni bilgilendiriseniz sevinirim..

Ben en son bakımı serviste yaptırdım servis 5w 30 koydu faturada yazıyor ama öyle varildenmi koyuyorlar yoksa kutuyu açıp mı koyuyorlar ona tam dikkat etmedim. 10-40 kalın olur sanırım, bizim motorlar zaten gürültülü çalışıyor 10-40 koyarsan birazdaha gürültülü çalışır herhalde.. Benimde yağ değişimi geliyor az kaldı ben castrol edge de çok iyidir ama ben mobil 1 esp formula 5w-30 koyacağım.. Castrol de koysan mobil de koysan 5w 30 kullan bence..

varil olayı amabalaj masrafını azalmak için yani 1lt rik bidonun içine de 5-30 edge koyabilirsin varilin içine de ..önemli olan servsin dürüstlüğü burda..yani aklın varile takılmasın...

gelelim yapılması gereken işleme..senin adamla işin yok yağcıya girip 5-30 mobil 1 full sentetik alıp adama götüreceksin bunu koyar mısın diceksin bu kadar basit..VW gurup dizelde 5-30 kullanıyor bilgine..
daha güçlü motorlar 0-30 ama kişiye bağlı..tabi..bende 0-30 var mesala aldım yağımı götürdüm

bilmiyorum olur mu olmaz mi bu konudan pek anlamam ama ben mobil1 esp 5w30 kullaniyorum.. en guzeli de buymus.

10-40 da olabilir diye hatılırlıyorum sanki.

Varile konunca ne oluyormuş yağa, müşteriye yalan/yanlış bilgi verilmesine hiç tahammülüm yok, o an 10 Lira kazanılacak diye...

Varil yağ ile kutu yağ arasındaki terk far ambalajıdır. Üretici bu araçlar için 5-30 önermişse 5-30'dan şaşmayın. Mobil ESP 5-30 kullanabilirsiniz...

5w 30 tavsiye ediyor herkez gördüğüm kadarı ile, bizim motorlar çok gürültülü malum, biraz paraya kıyalım daha sessiz çalışsın daha kalite yağ olsun desek, varmı öyle bir seçenecek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt