Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi turbo sorunu !!!

ZaferAykan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar herkese merhaba;
acil olarak yardıma ihtiyacım var , 2006 model ibiza 1.4 TDI 125.000 km turbo sorunu yaşıyorum. Araç 2bin devir üstüne çıkınca ve normal seyirde ilerlerken hafif yüke bindiği zaman turbodan yoğun ıslık duyuyorum....herhangi güç kaybı yok, fakat ses ürkütüyor. Hortumlar da kaçak kontrolü yaptık fakat herhangi bir kaçak rastlanmadı..."Palin ortasındaki pimde boşluk var hocam" dediler....Şimdi konuyu buraya aktarmaya çalıştım , Ankara Doğuş a sordum aracım şase ve motor no ile bana verilen rakam 4385TL dedi...bana abartı geldi....üzerindeki turbo ayrıntısı ve benzeri sorun yaşayan varsa bilgilerinize ihtiyacım var...Tanıdığınız ,bildiğiniz, yönlendirme yapabileceğiniz yerler varsa esirgemeyiniz...Şimdiden zahmete giren arkadaşlarıma teşekkür ederim...

2000 tl ye sorununu çözerim servisin verdiği fiyatın yarısından daha az :)

KOnuştugumuz gibi 0 o 1000 tl civarında olan birşey için böyle bir fiyat çok ucuk kalmış..

haklısın abi... bugün aradık ankarada bir iki yeri 1500 tl civarı fiyat aldım..ancak ürüne güvenme kaygısı yaşıyorum... çin malını dayamalarından çekiniyorum...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

2000 tl ye sorununu çözerim servisin verdiği fiyatın yarısından daha az :)
matematiksel olarak aynen öyle ancak yinede verdiğin rakam tatmin etmedi beni ;)

o ses manifolt contasindanda yapiyor olablir turbola manifolt arasindaki conta bendede olmustu degistrmistim 10 liracik bi contaydi

tarif etmeye çalıştığım ses ile aynı mevzu mu acaba...hemen sanayiye gidip bakmayı deniyim bi..

Geri
Üst Alt