Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi stylance yakıt ve cruze kontrol hakkında...

bcob

Kayıtlı Üye
arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.

2006 model 1.4 tdi stylance aldım 2 hafta önce. aracın hava filtresini , yağ filtresini , polen filtresini ve yağını değiştirdim ardından yakıtı yedek depo dahil olmak üzere fulledim.

118.4 kilometre sonra tekrar fulledim 30 TL tuttu. kilometrede 0.253 yakıyorum sanırım bu değer normal midir.

6,5\100 ortalama yakıyorum

birde aracın cruze kontrolunu çalıtırmayı başaramadım benim bildiğim kadarıyla bu araçta cruze kontrol var sol kolda on\off tuşu ve +\- ve Reset tuşları var yolda giderken on a getiriyorum fakat ekranda bi simge çıkmıyor ayağımı gazdan çekincede hız sabit değil ben mi yanlı yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim ?

Öncelikle kendinizi bu kısımdan tanıtmanız gerekmektedir.

http://www.seatclubworld.com/uyelerimiz-2/

Sonrasında Cruse için ekranda herhangi bir uyarı çıkmamakta. Siz ON konuma getirdikten sonra (-) SET tuşuna bir kez basmanız gerekmektedir. Cruse geçtiğini hissedersiniz. Diğer sorularınız için arkadaşlar yazacaklardır. Bu arada aracınız da hayırlı olsun.

once ıs guvenlı ( forumda kendını tanıtan konu acmak )

kusura bakmayın kendimi tanıttım tekrardan herkese selamlar...

Hocam on konumuna getirdikten sonra yandaki tuşlardan birine basılı tutacaksınız o şekilde hız sabitleyici devreye girecek.

+'ya basılı tuttuğunuzda hızınız artar.
-'ye basılı tuttuğunuzda hızınız azalır..

Şehir içi motor fazla ısınmadan kullanıyorsanız yakıtınız normal.. Birazda sürüş tarzıyla alakalı tabi bu durum..

http://www.seatclubworld.com/uyelerimiz-2/

burada kendınızı tanıtınız..

cruise control için on konumuna getırdıkten sonra + yada - ye bastıgınızda hızı sabıtler
ardından basılı tutarsanız hızı dusurur yada yukseltır

ayrıca sehır ıcınde normal olması gereken sevıyede tuketım

Geri
Üst Alt