Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TDI Stylance Ibiza - Debriyajı Nasıl Yumuşatırız?

eengineer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

Debriyajın sertliği, yoğun trafikte ayak ve bel ağrısına sebep oluyor diye gidip baskı balata değiştirdim. İlk 2 gün pamuk gibi oldu 1 hafta sonra sanki eski sertliğine döndü. Tamam kavrama vs çok iyi ama sertlik eskisi gibi oldu. Makul bir sertlik elbette ama bunu yumuşatmanın bir yolu var mıdır?

Selamlar.

Arkadaşlar,

Debriyajın sertliği, yoğun trafikte ayak ve bel ağrısına sebep oluyor diye gidip baskı balata değiştirdim. İlk 2 gün pamuk gibi oldu 1 hafta sonra sanki eski sertliğine döndü. Tamam kavrama vs çok iyi ama sertlik eskisi gibi oldu. Makul bir sertlik elbette ama bunu yumuşatmanın bir yolu var mıdır?

Selamlar.

benden başka böyle bir derdi olan yok galiba :confused:

Debriyajın yumuşatılamadığını dhaa önce servis bana söylemişti ama yinede bir sorun isterseniz.
Bana açıklama olarak debriyaj hidrolik sistemle çalıştığından otomatik ayar yapıyor demişlerdi ki bunu zaten bende biliyorum diyede cevaplamıştım:)Başka başka dedim cevap yoktu:)

xx

ben arabayı 3 4 gun kullanmıyım sonra kullandıgımda debrıyaj cok hafıf gelıyor ertesı gun bakıyorum gene agırlasmasmıs. ayagın alısmıs olması olabılırmı bu durum:confused:

geçen hafta sonu dizel Renault Fluence kullandım o nasıl bir debriyajdır öyle sanki bizim şirketin doblosunu kullanıyorum sandım. sonra kendi arabama bindiğim de ne kadar şükrettim anlatamam tabi onun yumuşaklığına da alışmam uzun sürdü :D

Bende ayağım alıştı herhalde dedim, ibizadan inip direk şirketin clio sümbülüne geçtim , pamuk gibi geldi :rolleyes: :kizgin: moralim bozuldu :) yani clio sümbülünki bile daha yumuşak... aradım servisi aynı muhabbet oldu, müdahele şansımız yok dediler... dedim acaba sanayi usulü de olsa bir yöntem deneyen var mı?

Bende ayağım alıştı herhalde dedim, ibizadan inip direk şirketin clio sümbülüne geçtim , pamuk gibi geldi :rolleyes: :kizgin: moralim bozuldu :) yani clio sümbülünki bile daha yumuşak... aradım servisi aynı muhabbet oldu, müdahele şansımız yok dediler... dedim acaba sanayi usulü de olsa bir yöntem deneyen var mı?

2005 model megane2 ve 2005 model clio seymbl mudur nedır bende megane varken calısanımız clıo almıstı clıonun debrıjay megane gore kus gıbıydı :S

2005 model megane2 ve 2005 model clio seymbl mudur nedır bende megane varken calısanımız clıo almıstı clıonun debrıjay megane gore kus gıbıydı :S

ne iş anlamadım :D arabanın bir debriyajı var herhalde :) 400 küsür masraf ettim yumuşasın bizim debriyajda diye 1 hafta sürdü keyfimiz :rolleyes:

Geri
Üst Alt