Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi GÜNCEL yakıt tüketimleriniz

Vw ın karakterıstık olayıdır o 590km gıtmesını bılmem de bayagı b yol yaparsın benzın ıbresı oynamaz yerınden snra b anda hızla yarıya gelmeye baslar yarıdan snrası da cok daha hızlı ınmeye baslar
Aynı cordoba dan bende de vardı üst bölümlerde durup durup birden indiği doğru bu leon da da az çok geçerli fakat 590 km de bir çizgi oynayacak kadar değil:) bence daha değişik bir hata var burda...

Bu arada deposu 45 lt ise toplamda 3.28lt/100km yakması lazım arkadaşın dediğine göre tamamen şehir içi ve yarı agresif kullanımla bunun olucağını pek sanmıyorum ondan sordum arkadaşa emin olabilmek için tabi depo kaç lt ydi unuttum onu

Genleşme haznesiyle beraber o kadar. Yoksa depo 45 lt. Kapağın ağzında sağdaki pime dayayınca tabancayı orayı da dolduruyor. Pompacılar da bunu gayet iyi biliyor :)

635 km sonrası
38.15 lt
litresi 3.67 den (PO V/MAX)
140 TL

Bu değerlerle
100km de, 6.00 lt mazot yakmışız,
1 km de 22 Türk Kuruşu yakmışız :)

Geçen sefer ile bu sefer arasında 10000 periyodik bakımı yapıldı. Değerler yine şehiriçi köprü çevresi falan. Biraz daha dikkatli kullanmaya çalıştım. Sonuç, 100 km de yarım litre arttırmışız.
Havalar ısınınca düşmesini bekliyoruz yakıt sarfiyatının biraz daha :)

İlk ölçümü yaptım sonunda.
Petrol Ofisi V/Max, Depoyu doldurmuştum, 600 km de bir daha doldurdum. Mazotun litresi 3.42, 132 küsürlük mazot aldım. KM başına 22kr, 100km de de 6.5 litre.

İlk km ler yüksek devirli kullandım biraz yeni almıştım alışamamıştım tam :) , km genelde şehiriçinde yapıldı, dur-kalk fazla. Bana biraz fazla geldi, bu depoyu da deneyeyim de, aynı değerleri alırsam bir aksiyon alacağım sanırım.

En son denemek amaçlı depoyu sıfırlayıp şehir içi denedik, 10TL Euro Dizel 45km yapabildim. ve yolda kaldım takipi depo dibi kullanmak sakıncalı ama 1 seferlik deneme oldu :)

Ben adanaya giderken nolur nolmaz diye otoyolda önceki son petrol olan Totalden 50 liralık euro almıştım 2 hafta önce bana menzil olarak uzun gibi geldi bana. Opet çabuk bitiyor sanki BPden hiç almıyorum diğer uyduruklara uğramıyorum zaten. Ben de shell i hiç denemedim ama şu fuelsavei merak ettim reklamlarda da çok dönüyor bu fuelsave öve öve bitiremiyor shell ama reklamında opel astra kullanmış 1.3 cdti:D
murat senin arabada yazılım var galiba nerede yaptırdığını pm atarmısın....

100TL ile sakin kullanımda 580km yol yaptım. Tekrar doldurdum daha kesin sonuç o zaman belli olur, yakında yazarım.

155liraya 600 km şehiriçi.Anormal değil gayet normal:)Sabah ve akşam trafiğinde 2 saatim gidiyor ve dur kalk durumu çok fazla.

xx

Geri
Üst Alt