Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi GÜNCEL yakıt tüketimleriniz

45 litre ama genisleme tanki falan da var; 54 litre aldi valla :)

ve asil enteresan olan kismi 53 litrede atti pompa. yani biz zorlamadik o kadar alsin diye.

ya bana enteresan gelen bı sey var fiesta maksımum 110 tl mazot alıyor ortalama 650 gıdıyor cok kasarsam uzun yolda 700 750 oda 90 la gıtmem gerekıyor sızın araclarda uzun yol neden bu kadar farkedıyor !!!

ışık yanıncaya kadarı mı yoksa yol bilgisayarı 0 km'yi gösterinceye kadarı mı kastediyorsunuz?

yol bilgisayarında "0" görene kadar diyebiliriz :)... veya ışıktan-ışığa... yani aşağı yukarı tam 45 litre ile... normali budur, kışın biraz da azalabilir, yazın 850 yi gördüğümde olmuştu.

Tekrar bir deneme yapayım :):eek:key:

Benimki komple şehir içi kışın 550-650 arası değişiyor. yazın 700-750 ye çıkıyor bu değer. karışık da 800 civarı gidiyor..

ya bana enteresan gelen bı sey var fiesta maksımum 110 tl mazot alıyor ortalama 650 gıdıyor cok kasarsam uzun yolda 700 750 oda 90 la gıtmem gerekıyor sızın araclarda uzun yol neden bu kadar farkedıyor !!!

alp'in dedigi gbi hem vites oranlatiyla alakali hem de bizim dizeller 3 silindir oldugundan sehir icinde dur-kalkta biraz fazla yalkiyor.
uzun yola gelince 3 silindir avantaji konusuyor :)

53 litre alarak ankaraya gidip gelmisligim var 3 ay once; tam 1140 kmde isik yandi ve yol bilgisayari 110 km daha gosteriyordu.

gecen ay 41 litre shell fuelsave almistim..ama o zaman fuelsave in kirsal motorin oldugunu bilmiyordum; euro dizelin yeni adi zannediyordum..

Hadi yaa, fuel save kırsal mıymış? ee farketti mi arabada birşey, çekişte dumanda falan? hoş yine de kullanmam da bi de iyi fitmişsin sanki km olarak.

kesinlikle ; taksici bir abiyle konuşurken, o da tavsiye etmemişti,bizim PD lere ince geliyormuş opetin eurosu.. shellde sıkıntı yok,total i denemeye değer mi? bp yi oldum olası sevmem..

total takılıyorum bu aralar gayet memnunum, shell ithal ettiği kısmı total'den alıyor dedi total istasyon sahibi akrabam..

45 litre ama genisleme tanki falan da var; 54 litre aldi valla :)

ve asil enteresan olan kismi 53 litrede atti pompa. yani biz zorlamadik o kadar alsin diye.

pompanın ağzında sağda ufacık bir pim var. pompacılar işin or..pusu gayet de biliyorlar o pimi ve tabanca o pime basacak şekilde koyuyorlar. Yedeği doldurmayın diye uyarmama rağmen salağa yatıp dolduranlar var.. Uzun yola çıkıp hemen yakmayacaksan sen de doldurma bence

dediğin paraya 32-33 litre alınır, son 7 lt'de ışık yaksa 40 lt falan mı sizin depolar? Eski kasa fiesta da kullandım bizim oran birazcık daha uzun 5 vites için. Hele 1 ve 2 bariz uzun 2'de redline 85 falan yapıyordu galiba

Benimki komple şehir içi kışın 550-650 arası değişiyor. yazın 700-750 ye çıkıyor bu değer. karışık da 800 civarı gidiyor..

Normali de bu galiba, karışıkta rekorum 820 km'de ışık yandı. 400 km'si 120 sabit şehirlerarası.

Bi de ışık yandığında ne kadar gidecek falan diye zorlamayın bence gidip alın direk..

61 lt aldıgım cok oldu yol bilgisayarı sıfır yazınca 60-80 km gidiyor şehir dışında ve kırmızı yanınca 191 km yaptım stop etti

tüketime gelince 3.1lt ile 9.9lt arasında değişiyor ne daha azını ne daha fazlasını yaktırabiliyorum

vpower dizel kalkıp,onun yerine fuelsave gelmedi mi?? kırsalmotorin değil diye biliyorum.. kaliteli bir kırsalsa kullanılır ama,insanları yanıltması hiç hoş değil,eğer öyleyse..

bu arada sunu ekliyim;
dun gece depoyu fulledigim icin fark etmemistim; bu gun araci kullaninca farkettim..
aracin performansi farketti. su anda daha guzel ivmeleniyor (v-power disel ile)..

Gani; fuelsave in kirsal oldugunu bilmedigimden hic dikkat etmemistim duman atiyor mu falan diye. ama performans konusunda simdi v-power kullaninca anliyorum ki fark var.

Geri
Üst Alt