Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi GÜNCEL yakıt tüketimleriniz

mtaha

Kayıtlı Üye
arkadaşlar araçlarınızda şu an için güncel yakıt tüketimlerinizi yazabilirseniz herkes en azından aracını sizinkiyle karşılaştırıp sorunları vs. varsa onları kontrol etmiş olur

valla depoyu fullediğim zaman 500 km felan yazıyo bende anlayamadım

valla depoyu fullediğim zaman 500 km felan yazıyo bende anlayamadım
son tüketim ortalamanıza göre bu değer değişebiliyor;bende 880 gösteriyor genelde.. pratikte,bol dur kalk-soğuk motor kullanım-rampa tırmanışı-kısa mesafe şartları altında 5,5-6,5lt gösteriyor..mesela havaalanına gidersem,çevreyolundan 4.0lt fixleniyor.. kullandığınız markaları da yazın bari ; ben shell fuel save-ayın 1-10 arası gtl :D

gecenlerde fullemistim depoyu; 41 litre almisti..
su anda 640 km oldu ve daha isik yanmadi. ama her an isik yanabilir..
tamamen istanbul ici kullanim.. sehirler arasi yol hic yok. hatta bu gun tam bir saat dur-kalk trafik :(

45 litre ile 700 km tamamen şehiriçi.
45 litre ile 1000 km şehir dışı
bana göre şuan çok yakıyor enjektör bakımından sonra düşecek bu oran.Tabi soğuk havada biraz daha artar yakıt tüketimi.
bir depo ile 1290 km şehir dışı gittim kurban bayramında bunun 200 km şehiriçi trafikti.

xx

190 tl lik motorin aldı babam izmirde şehir içinde 300 km şehir içinde yol yaptı daha sonra afyona geldi afyonda da 50 tl lik yakıt aldı afyona gelirkende hortum patladı babamın dediğine göre en az 6-8 litre yakıt keçeye ve yere gitti :D ve şu anda çeyrek depodan fazla var ve 970 km yapmış şu ana kadar ve ayrıca konya içindede baya yol yaptık sanayidede rolantide baya çalıştı hesaplarıma göre 0.185 tl yakmış km de inşallah hep böyle devam eder :))) (maşallah demeyi unutmayın lütfen :D )

gecenlerde fullemistim depoyu; 41 litre almisti..
su anda 640 km oldu ve daha isik yanmadi. ama her an isik yanabilir..
tamamen istanbul ici kullanim.. sehirler arasi yol hic yok. hatta bu gun tam bir saat dur-kalk trafik :(

Chipten sonra çok kötü değil gibi sanki Rıza? Hatta o güce iyi bile denebilir

bende onu merak ediyordum zaten gani; fakat olumsuz bir etkisi olmadi chipin. hatta sehir icinde bile 2. viteste falan genelde sonuna kadar asiliyorum.. 700 km menzilim var.. gayet guzel bir deger.

arkadaşlar depoyu fullerken yedek diye tabir edilen kısmı en sonunda dolduruyor musunz peki?

Yazılımın normal kullanımda etkısı olmaz sonucta stock enjektor kullanyosunuz beyler su zıhnıyetı kenara brakalım ,1000cc enjektor degılkı bunlar gaza dokundugun gıbı galon galon benzın harcasın :)Yazılımla enjektorler %60 kapasıte ıle kullanılıyorsa o atıyorum %80 e cıkarılıyor bunun nedenı de artan basınca karsı arabayı duzgun AF de yurutmek ıcın,gaza basmadın mı enjektor az ıser eger arabanı sacma sapan b AF sı yoksa,zaten alt devırler fakır olur ustlerde arabayı zengıne ceker zarar gormemesı adına

Geri
Üst Alt