Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdı cordoba tekleme sorunu

bysekowest

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba seat cordoba 1.4 tdı araç sahibiyim. Sorunum şu şekilde araçla giderken birden kızdırma bujisi ışığı yanıyor araç yığılıyor sanki giderken birisi frene basmış gibi oluyor sonra ışık sönüyor ve araçta sıkıntı kalmıyor. Sebebi ne olabilir acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

Arkadaşlar öncelikle merhaba seat cordoba 1.4 tdı araç sahibiyim. Sorunum şu şekilde araçla giderken birden kızdırma bujisi ışığı yanıyor araç yığılıyor sanki giderken birisi frene basmış gibi oluyor sonra ışık sönüyor ve araçta sıkıntı kalmıyor. Sebebi ne olabilir acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

Partikul filtresi varmı cordobalarda bilmiyorum ama varsa tıkanmıs olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kızdırma bujisi ığığını bilmem ama amf motor 3 silindir mi aracınız benim polo 3 silindir 1.4 dizel aracım vardı aynı dediğiniz gibi araba giderken birden yığılıyordu sanki biri frene basıyor gibiydi stop ettirip tekrar çalıştırdığımda sıkıntı kalmıyordu.Sorun vakum pompasında olduğu anlaşıldı.benim eski aracımda vakum pompası ve mazot pompası aynı parçada idi muhtemelen sizinki de öyledir orjinali 1250 tl cıvarındaydı ankarada ostimde çıkma 350 tl ye almıştım geçen sene.İnşallah sizinki basit bir şeydir bir cihaza bağlatın derim.

kızdırma bujisi ığığını bilmem ama amf motor 3 silindir mi aracınız benim polo 3 silindir 1.4 dizel aracım vardı aynı dediğiniz gibi araba giderken birden yığılıyordu sanki biri frene basıyor gibiydi stop ettirip tekrar çalıştırdığımda sıkıntı kalmıyordu.Sorun vakum pompasında olduğu anlaşıldı.benim eski aracımda vakum pompası ve mazot pompası aynı parçada idi muhtemelen sizinki de öyledir orjinali 1250 tl cıvarındaydı ankarada ostimde çıkma 350 tl ye almıştım geçen sene.İnşallah sizinki basit bir şeydir bir cihaza bağlatın derim.

Sizede gçmiş olsun fakat benim ağrızam sizinkinden biraz farklı benim sıkıntım 1-2 saniye sürüyor sonra araç kendine geliyor sıkıntı kalımıyor. Geçmiş olsun sizede.

Teşekkürler.aracimi sattım 1 ay önce 1 hafta önce de sıfır fr aldım dsg.Arizasiz kazasız belasız günler dilerim.umarım basit bir şekilde sıkıntıniz geçer yine de bir cihaza bağlatin derim

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kızdırma bujisi arızası var...bujıyı kontrol ettirin fazlada kullanmayın yolda bırakır........arıza tespit den çıkar.............turboya kadar gidebilir sıkıntı...gecmiş olsun

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
geçmiş olsun, önümüz kış kesinlikle onarılması gereken arıza

Sizede gçmiş olsun fakat benim ağrızam sizinkinden biraz farklı benim sıkıntım 1-2 saniye sürüyor sonra araç kendine geliyor sıkıntı kalımıyor. Geçmiş olsun sizede.
Aynı sorun bende de var ama bir cevap bulamadım nette
Aracı cihaza bağlattım arıza tespit etmedi her şey normal görünüyor
Ne yapacağımı bilemedim

çok basit yollardan çözüme gidin genelde bu tür sorunlar debriyaj ve fren müşüründen de yapar ve aracın performansınıda azaltır aynı sorunlar bende de vardı ben bu iki müşürle kurtardım bilginize.

Geri
Üst Alt