Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.4 TDİ ABARTH EGZOZ hk.

Konu, 'Gider Egzoz Mustafa GİDER' kısmında taniverson tarafından paylaşıldı.

1. taniverson

taniverson SCW Üyesi

562
    101
    43
    İyi günler aklıma takılan bir şey var. işin erbapı ustası bileni olarak soruyum dedim sizere...
    Bizim tdi araçlara abrt egzoz olma olsılığı nedir? Yani direk boru çeksek manifolddan sona bir abart taksk nolmaz mı? Kat zaten iptal benim aracımda.. Bir biln yapılanı gören var sa bilgi verirse sevinirim... iyi akşamlar herkese şimdide ;)

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    oncelikle abarth egsoz diye bir kavram yok onu belirtim.abarth fiatin resmi modifiye markasidir.performans tipi egsoz,freflow egsoz desek daha yerinde olur:)Soruya gelicek olursak orjinal dp kaclik 1.4 tdi larda ? Atiyorum 51 lik dp oldugunu farz edelim buna 60 lik dp yapilip 60 lik duz boru ve sonuna freflow bir egosoz konulursa yazilimsiz 5-6bg alinir.Ama yazilimla beraber egsoz a mudahale edilecek olunursa gerisi de daha fazla olur.

eseksipasi ve taniverson bunu beğendi.
  3. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    Can şu bizim 1.6 tdi içinde bir egzos tarifi alabilirmiyim:D Ses ve güç ne olur.?:)

4. taniverson

taniverson SCW Üyesi

562
    101
    43
    Arcım yazılımlı ses ağırlıklı bir şeyler nasıl yapılabilir peki?

5. ERK_RS

ERK_RS SCW Üyesi

2.834
    80
    48
    komple duz boru yapabilirsiniz, susturucuya hic gerek yok :eek:key:

6. Sert@ç

Sert@ç SCW Üyesi

580
    135
    43
    Dizelden çok ses beklemeyin özellikle 1.6larda ancak çok boş egzoz yaparsanız performans azalır backpreesure düşeceği için + turboya zarar verebilir o yüzden egzoz sonrası yazılım güncellemesi şart

7. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    Turbo arabada back pressure ihtiyacı yoktur atmosferik ile karıştırılmasın.Fakat turbo boyutuna göre egsoz sisteminin çapına dikkat etmek lazım.Egsoz yapılan arabada yazılım yapmak da şart değil ama daha fazla kazanç için yazılımla beraber yapılması lazım.

Dizelde egsoz sesinden çok fazla bir şey beklememek lazım.Son susturucu seçimi remus,supersprint,milltek gibi markalar olursa belki daha tok bir ses alınabilir

8. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    Dieselde komple duz boruya karsiyim 1.3 cdti ye komple duz yaptik aracta tork kaybi cok oldu

Bunu beğendi. kamikaze bunu beğendi.
  9. ERK_RS

ERK_RS SCW Üyesi

2.834
    80
    48
    stage 2'den sonra 1.3 cdti corsa eminim tork kaybini hissetmistir :eek:key:

10. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    Riza stock astra aracta hicbirsey yoktu komple duz boru yapinca stock halinden daha beter oldu ozellille yokuslarda

Sayfayı Paylaş