Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TDI(80) 100kmde 2.9lt yakıt tüketiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dümdüz yolda yapıyodur doğru. Bende dizel araba kullanıyorum. Clio 1.5 dCi 85hp düz yolda 5. vites 70 e sabitleyince 1.5l/100km gösteriyo yol bilgisayarında. Adamların Avrupa'da kaymak gibi yolları var dümdüz, dur kalksız uzun yolları var.
1 depoyla 1661km olayını geçtim, 60 litre mazot alınmış orada bu yüzden şaşırtıcı bir durum değil bence. Biz 1.9 TDI 110hp'lik station wagon Passat ile 1 depo ile (60 - 65 litre civarı olması lazım) Ankara-Antalya(şehiriçi biraz gezinme de dahil)-Ankara yapmıştık. Araç manuel vitesti, full klima açık ve 90km/h'ye cruise control ile sanitlenmiş şekilde. Bagaj ağzına kadar dolu, hatta dönüş yolunda denizlide 2 tane dev saksı yüklendi arabaya. 1450km gitmişti araç. Yol bilgisauyarında 4.6 mı 4.8 mi öyle bir değer yazıyodu tam hatırlamıyorum seneler oldu.
1.4 TDI Cordoba hakkındaki yakıt kısmının gerçek olduğunu varsayalım, Mersin İstanbul arası 160km/h ortalamayla gitmesi imkansız. Yapan olursa kanıtlasın, benzin döker yakarım arabamı :)

1.4 TDI Cordoba hakkındaki yakıt kısmının gerçek olduğunu varsayalım, Mersin İstanbul arası 160km/h ortalamayla gitmesi imkansız. Yapan olursa kanıtlasın, benzin döker yakarım arabamı :)

gel scw huzurunda bu sözü ver sonra atla otobüse gel buraya masraflar sana ait olmak koşuluyla seni 158km/H ortalama ile istanbula kadar götürecem arabanı yakma masrafları karşıla yeter;)

Şöyle söyleyim,
Ankara'da gece 4'te çıktım, araçta 4 kişi ile çıkar çıkmaz gazı kökledim Bolu'ya kadar gittim. 1 kere mola verdim. Bir de Bolu'nun içinde 90'la gittim, Sebahattin'in yerine kadar. Aynı şekilde döndüm, molasız, yol bilgisayarında 160 küsür kilometre ortalama gösteriyodu.
Ki otobanda 200'ün altına inmedim. Sadece Cankurtaran'da 160 170'e düştüm 3 tane 100 kg arkadaşım vardı araçta çekmedi araba puhaha
1.4 TDI 85hp Cordoba bu performansı sağlıyosa zaten, herkes yaksın arabasını.
Ne sen canını boşa tehlikeye at, ne de aracını o kadar zorla. Hiçbir türlü inanmam ben Mersin İstanbul arası 158km/h ortalama ile gidebilmene. Aracın azami son sürati zaten 170km/h. Hadi araba 190 yapsın en fazla ki onun için bile uçurum gibi yokuş aşşağı lazım. 5 kere 20 ile giden kamyon arkasına denk gelsen, 1 kere radara girsen dursan zaten sırf bunların ortalamasını tekrar 158'e çekmek için ya bayağı bi süre 250km/h ile gitmen lazım.
Masraflarını karşılarım o sorun değil :) Zaten araban çok az yakıyo ne olacak masrafı :D Bütün herşeyi videoya çek, bana yolla İstanbul'dan Mersin'e dönüş masrafların da benden :)

Şöyle söyleyim,
Ankara'da gece 4'te çıktım, araçta 4 kişi ile çıkar çıkmaz gazı kökledim Bolu'ya kadar gittim. 1 kere mola verdim. Bir de Bolu'nun içinde 90'la gittim, Sebahattin'in yerine kadar. Aynı şekilde döndüm, molasız, yol bilgisayarında 160 küsür kilometre ortalama gösteriyodu.
Ki otobanda 200'ün altına inmedim. Sadece Cankurtaran'da 160 170'e düştüm 3 tane 100 kg arkadaşım vardı araçta çekmedi araba puhaha
1.4 TDI 85hp Cordoba bu performansı sağlıyosa zaten, herkes yaksın arabasını.
Ne sen canını boşa tehlikeye at, ne de aracını o kadar zorla. Hiçbir türlü inanmam ben Mersin İstanbul arası 158km/h ortalama ile gidebilmene. Aracın azami son sürati zaten 170km/h. Hadi araba 190 yapsın en fazla ki onun için bile uçurum gibi yokuş aşşağı lazım. 5 kere 20 ile giden kamyon arkasına denk gelsen, 1 kere radara girsen dursan zaten sırf bunların ortalamasını tekrar 158'e çekmek için ya bayağı bi süre 250km/h ile gitmen lazım.
Masraflarını karşılarım o sorun değil :) Zaten araban çok az yakıyo ne olacak masrafı :D Bütün herşeyi videoya çek, bana yolla İstanbul'dan Mersin'e dönüş masrafların da benden :)

Ben hiçbirzaman cordoba performansı yüksek bi araba demedim ekonomik oldugu konusunda her türlü kanıtlanmış bir durum ortada sonuçta 1.4TDI araba ne performansı olacak ama sen bu işlerden anlayan bir kardeşimizsin bir aracın max hızı katalogda yazandır diyorsan eyvallah derim seninle tartışmaya girmem ben cordoba ile düz yolda 190 ı görüyorum bunu buradaki tüm 1.4 TDI kullanıcıları sana söyleyecektir iniş aşağı 200 ü görüyorum boluda iyi bir inişte 210u gördüm tabi sen bunlara inanmazsın hepsi hikaye gelsin sana video ile falan olacak iş değil bu bayram bayram canımı sıkma benim gel ben seni mersinden otogardan alacam istanbula kadar gidecez 158 km/H veya daha üzerinde bir ortalama ile götürecem radarmış kamyon arkasıymış diyorsun ya biz yolbilgisayarındaki ortalamaya bakacağımız için radara girdiğimizde kontoğı kapatacağım için zaman işlemeyecek ortalama düşmeyecek;) sen büyük konuşma inanmam deme yol orada araba burada buyur gel güzel kardeşim yada yok ben canımı tehlikeye atmam diye bahanelere sığınma ancak sen o arabanın içinde olduğunda buna inanırsın aksi halde senin bahanelerinle uğraşamam

tamam mı güzel çocuk sen otobüse binince beni ara ben otogara gelir alırım seni ;) şimdi sen güzel güzel bayram yerine git orada oyna sıkılınca ağbi ben sıkıldım de ben sana eğlence bulurum

Ben diyeceğimi dedim. O kadar atarlı konuşacağına yap 158km/h ortalama o yolda, notere onaylat, bende arabamı yakıcam. Boş laflara gerek yok :)

Şu an fikrimi değiştirdim kesin yaparsın özür dilerim ben hata yaptım. 158 değil 168'de yaparsın sen istersen. Şimdi bişey falan gelir başına Allah korusun, vebali bana kalır sonra.
Bişey demedim farzet :)

konu değerini yitirmiş sayenizde...kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt