Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdi 10 60 yağ kullanan varmı

ersan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracımın yağ zamanına 2000 km kalmıştı hatta yarım lt eksiltmişti sizlerle paylaştım bana mobil 1 ve castrol yağı önermiştiniz wv onaylı yağı değiştirmeye gittim bu gün 5 30 mobil yağ koyacaktım yağ servisi eğer yağ eksiltiyorsa wv onaylı 10 60 yağ koymamı ısrarla tavsiye etti bende tamam dedim ve koydurdum filtreleride değiştirdim sanki daha düzgn ses ve performans vermeye başladı fakat acabada kaldım iyimi ettim kötümü diye aracım 163000 kmde bu yağı kullanan varmı

ersan bey aracınızın km. kaçta yağ sızdırıyormu motor bitme noktasına yaklaştımı veya aracınızı çokmu sıkıştırıyorsunuz

aracımın km si 163 000 de motor bitme durumu yok hatta çok iyi diyebilirim duman atm afala gibi durumu yok eksilttiği yağ 8000 km de yarım litre sadece biraz fazla sıkıştırdım son zamanlarda hatta ben yağ değiştirirken 55 000 de bi audi a 3 geldi oda sürekli klima açık ve sıkıştırmış 1 günde 400 km yapmış henüz yağ değiştireli 5000 km olmuş ama 1 lt eksiltmiş oluyomuş böyle fazla kullanımlarda ve sıkştırmalarda diye konuştular orda yağ servisinin hatta mobil bayisi adam 5 30 koyacaktı ama böyle sıkıştırarak kullanacaksan 10 60 koyalım 505 01 wv onaylı diye söyledi vede öyle koydu yağı sanki biraz daha canlandı araba ama sonra bana bi sorun çıkarırmı umarım çıkarmaz belki aracın performans artması hava yağ ve yakıt filtreleride değişti belki ondan olabilir

yarım lt.normaldir kullanılan yağ tam sentetik.10w60 genelde yukarda yazdığım nedenlerde kullanılır srv.çalışanı işgüzarlık etmiş 5w30 devam bence

ayrıca aracınıza asla katkı maddesi eklemeyin eğer daha uzun zaman kullanacaksanız

şimdiye kadar eklemedim ayrıca neden ekleneceğinide bilmiyorum 3 silindirli olmasına rağmen performansı kalkışlar harici fena değil veya bana cevap veriyo diyeyim

Benim düşüncem de aynı 10w60 kullanmak yerine motor durumu gayet iyi diyorsun 5w30 devam et performans filtre değişiminden bir nebze fark etmiştir

Benim düşüncem de aynı 10w60 kullanmak yerine motor durumu gayet iyi diyorsun 5w30 devam et performans filtre değişiminden bir nebze fark etmiştir
keşke 5 30 devam etseydim diye düşündüm ama koyduk bi kere yağ ne bilim adam ısrar edince bide adam niye tavsiye etsin 10 60 yağ 5 30 dan daha pahalı anlıyamadım ya gerçekten mobil servisi adamın iyi niyeti

keşke 5 30 devam etseydim diye düşündüm ama koyduk bi kere yağ ne bilim adam ısrar edince bide adam niye tavsiye etsin 10 60 yağ 5 30 dan daha pahalı anlıyamadım ya gerçekten mobil servisi adamın iyi niyeti
Olabilir belki km fazla olduğu için onu uygun görmüştür ben şahsen her 5 binde bir değiştirdiğim için yağını sıkıntı ve performansında hiç değişiklik olmuyor

Geri
Üst Alt