Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tdİ egzoz

taniverson

Kayıtlı Üye
Slm arkadaşlar dün itibariyle Egzoz sistemim tamamen düz boru oldu....
Ama şöyle bir sıkıntı daha doğrusu abartı olma olayı var ki aracın sesi felaket ötesi yükseldi duyduğum en yüksek egzoz sesi diyebilirim ki nihayetinde manifolddan sonra hiçbirşey yok katalizör susturucu vs...
Aşırı oldu ve sabah ilk iş en sona ufak bir susturucu koydurduk şuan ses gayet iyi ama yine yüksek bir ses benim için ve akşama da katalizörü tekrar takıp susturucuyu iptal edelim diyoruz... bakalım nasıl olacak...
Sizce katalizörümü takarsam briaz daha sessiz olur yoksa sona takılan susturucuyla mı?
Sesi en kısa sürede yüklüyeceğim sizlere dinletcem çok hoş tok bir ses çıkıyor daha doğrusu benim hoşuma gitti ;):eek:key:

KAT iptali sesi arttırır. cok arttırır hemde ama performans olarak daha guclu olur aracın. zaten sesli araç boşver geri taktırma. devir saati ilerleyişine bi şimdi bak bide kat ı taktıktan sonra bak katalizor arabanın hızlanmasını engelliyor kat yokken ve remus egzoz varken 1.4tdi ibizamda aracı zorlamadan vites 1 de 50kmh görüyordum ZORLAMADAN :)

Bence katalizörü geri taktırırsanız ses olarak azalma olur hem yakıttandan tasarruf etmiş olursunuz.

Geri
Üst Alt