Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 stella lpg taktırma

ben izmirdeyim hani ne istanbul kadar yogun bir trafikteyim ne de ankara kadar yokuş var. aracı fullettim 75 lira civarı sonra 373 km gittim ancak lpg bitmemisti gene fullettim 70 liralik lpg aldi. yani 70 liraya 373 diyelim :)
fulletince 4 yesil isik yaniyor. en son fulletmemden bu yana 110 km civari oldu ve su an 3 yesil isiga dustu. bakalim nasipse bu sefer sonuc ne olacak :)

70 Tl ile 373 km bana çok abartılı geldi. km 25 kuruş olsa neyse şehir içi ama 18 e geliyor seninki. Mümkün görünmüyor.
Ben 50 Tl 160 km yaptım. Burda tüp 2.83 acaba tüpü mü çok pahalı alıyorum? Benim depo 90 TL doluyor.

lpg 2.34 total de. lukoil de 2.36 idi en son energy de 2.36

70 Tl ile 373 km bana çok abartılı geldi. km 25 kuruş olsa neyse şehir içi ama 18 e geliyor seninki. Mümkün görünmüyor.
Ben 50 Tl 160 km yaptım. Burda tüp 2.83 acaba tüpü mü çok pahalı alıyorum? Benim depo 90 TL doluyor.

hocam yazdıklarımı iyi okursan aracı sert kullanmadığımı, aracın kullanıldığı yerin yoğun trafik olmadığı dolayısı ile çok fazla dur kalk yapmadığımı, ayrıca dağ bayır olmadığını düz yolda sürüldüğü ve bu 373 km'nin sadece 90-100 km kısmının şehir içi diğer kalan kısmının şehir dışı olduğunu belirttim.
lpg'yi 2.65 ten alıyordum şu an 2.53.
diğer yandan ne kârım var ki yalan veya gerçek dışı şey yazayım?

2,83 biraz pahalı geldi bana.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ben izmirdeyim hani ne istanbul kadar yogun bir trafikteyim ne de ankara kadar yokuş var. aracı fullettim 75 lira civarı sonra 373 km gittim ancak lpg bitmemisti gene fullettim 70 liralik lpg aldi. yani 70 liraya 373 diyelim :)
fulletince 4 yesil isik yaniyor. en son fulletmemden bu yana 110 km civari oldu ve su an 3 yesil isiga dustu. bakalim nasipse bu sefer sonuc ne olacak :)

hacı sonucu bekliyorum merakla :)

bora kardeşimizin yakıt değerleri süper.Renan kardeşimizinde gaz fiyatının normalden pahalı olduğu düşünülürse bence çok iyi. özetle araçlar dizel yakıtı gibi nerdeyse, çok az yakıyor. Yanlız Atiler taktırıcam gibi, tuzlu olmasını istemiyorum. Araca zaten maksimum 2 yıl binerim. Zaten 1 yılda benzinli bindim. Bana yeter.

bora kardeşimizin yakıt değerleri süper.Renan kardeşimizinde gaz fiyatının normalden pahalı olduğu düşünülürse bence çok iyi. özetle araçlar dizel yakıtı gibi nerdeyse, çok az yakıyor. Yanlız Atiler taktırıcam gibi, tuzlu olmasını istemiyorum. Araca zaten maksimum 2 yıl binerim. Zaten 1 yılda benzinli bindim. Bana yeter.

Sitede bir çok atiker kullanacı arkadaş var ve gayet memnun olduklarını da belirtmişler. Bence Ankara'da yaşayan ve lpg'li araç kullanan arkadaşların lpg kiti markasından çok usta tavsiyeleri ile sorunsuz bir şekilde montajı halledebilirsin.

hocam yazdıklarımı iyi okursan aracı sert kullanmadığımı, aracın kullanıldığı yerin yoğun trafik olmadığı dolayısı ile çok fazla dur kalk yapmadığımı, ayrıca dağ bayır olmadığını düz yolda sürüldüğü ve bu 373 km'nin sadece 90-100 km kısmının şehir içi diğer kalan kısmının şehir dışı olduğunu belirttim.
lpg'yi 2.65 ten alıyordum şu an 2.53.
diğer yandan ne kârım var ki yalan veya gerçek dışı şey yazayım?

Hocam yalan söylüyorsun diye demedim. Hesaplamada bir yanlışlık olmalı diye dedim. Bak bugün aldım LPG 2.83 shell den . 50 TL aldım gene bakalım kaç km götürecek. Gerçi klimada açmaya başladım ama. Sonucu yazarım gene.

ben kendim brc taktırdım ve gerçekten çok memnunum yanlız 10000 de bir filtresini değiştirmen yeterli

Hocam yalan söylüyorsun diye demedim. Hesaplamada bir yanlışlık olmalı diye dedim. Bak bugün aldım LPG 2.83 shell den . 50 TL aldım gene bakalım kaç km götürecek. Gerçi klimada açmaya başladım ama. Sonucu yazarım gene.

guncel degerlerimi yazmak istedim.
kullandığım gaz shell'in. litre fiyatı 2.53...
hergün yaklaşık 50 km yapıyorum. işe gidiş ve eve geliş olmak üzere...
bunun 30 km'si düz yol ve duraklamam yok denecek kadar az. ortalama hız 90-100
geri kalan 20 km ise dur kalklı olsada aşırı degıl. 1-2 yer hariç yokuş yok.
aracı dün 76 liraya fullettim ve yaklaşık 30 litre aldı.
bir önceki full yapmamdan bu fullemeye kadar, yani 76 liraya 422 km yaptım...
eğer yeni kasa ibiza sahibi olan varsa ve arabayı sıkça kullanıyorsa lpg yi şiddetle öneririm.
bu arada vites geçişlerim 2000 civarı en kötü 2500 de yapmaya çalışıyorum.

Geri
Üst Alt