Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 stella lpg taktırma

eserbaba

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
2004 1.4 seat ibiza stella aracıma lpg taktırmak istiyorum. Herkes Atiker önerdi ama ben size sormadan taktıramadım:). Bizzat taktıran ve kullanan arkadasların yorumları çok önemli.
**** Lpg taktırınca çekişten çok düşer mi?
**** Klima açına araç pert olur mu?
**** Şuan şehir içi 380-400 krş arası yakıyo, ne kadar kar ederim?
**** Motor lpg taktırınca sapıtırmı yani tam uyumlu mu?
**** Birde canınızın sağlığı:)

2004 1.4 Cordoba Atiker OBD II li taktırdım. Deneyimlerimi aktarayım,

1-Aracın çekişi benzinden daha güzel :p Şaka bir tarafa pek bir fark yok.
2- Şuan km de şehir içi 300-325 şehir dışı 250-275 arası yakıyor.
3- OBD II li taktırdım 750 safe fast ti 900 OBD ama OBD ayar tutmayınca beyinden devre dışı bıraktılar şimdilik bir sorun yok.
4-Klima açıkken benzinde de zorlanıyordu tüpte rampada baya bi zorlanıyor.
5- Aracın benzinden tüpe geçtiğini çok dikkat etmezsen anlamıyorsun bile.
LPG bujisi bulursam urfada onu taktırıp araca birde öyle deneyeceğim.
Ben şimdilik memnunum 6000-7000 km felan oldu.

senin aracının aynısından bende var..taktırdım..
1. yılda 10000 den fazla km yapmıorsan taktırma.
2. taktırmadan önce aracın bazı bakımlarını yaptır. örneğin bujileri yenile. bobinleri kontrol ettir. çünkü araca lpg takılmadan önce bazı sorunları varsa benzinde anlamadığın hissetmediğin sorunlar lpg takılınca hemen çıkıyor. lpg ayarı yapılırkende ayar tutmuyor.
3. bende landrenzo takılı serviside çok güzel çok ilgileniyorlar bakımı dışında hiç gitmiyorsun servise saat gibi
4. benzinden lpg geçişlerinde hiç hissetmiorsun. lpg ye kışın bile kısa sürede geçiyor.
5. yokuşlarda bayılma olayı var. çekiştendüşüyor. özellikle 4. 5. viteslerde.
6. norma şehir içinde hiç ayırt edemiyorsun ama aynı aracı yıllardır kullanan farkedior tabi:D
BİRDE EN ÖNEMLİSİ ARTIK KAPALI ALANLARA GİREMİORSUN. ANCAK LPG SİMİT OLURSA STEPNE TAŞIMAZSAN VE LPG DOLUM AĞZINI DA GİZLİ YAPTIRISAN BİRAZ ALTTA TAMPON ARKASI KİMSE BİLMİOR:d
BİLDİKLERİM BUNLAR. BAŞKACA HİÇBİR SORUN OLMADI.

valla süper yazmışssın fatih, çok km yapan birisi değilim ama gezmeyi çok severim. suraya gidecez ama benim araba benzinli seninki ile gidelim filan demekten bıktım. 2 yılda arabaya binmeyi düşünüyorum. Sanırım amorti ederim.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

sorularımın hepsine cvp aldım saolasın hacı

• Beğen
Reaksiyonlar: fhs
Paran varsa BRC, Lorenzo mu neydi o ,Tartarini,Atiker. Sıralama bu hangisi kesene uyarsa.

arkadaşımın i20 ye tavsiyemle taktırdı. şuan 2 ay oldu okadar güzel uyumlu ki diyordu. hatta servisinden aramışlardı bakımınız yaptırdınız mı bakım süresi geldi die. bence Landrenzo. olmadı lovato taktır memnun kalırsın. Zaten landrenzo kolay kolay bayilik vermiyor. her yer takamıyor o lpg yi bence pişman olmazsın. Seatlara çok uyumlu

arkadaşlar bende ibiza kullaniyorum ama benim ki 2012 model. 1 mayısta landrenzo taktırdım bugun 6 mayıs yalan olmasın düz hesap 450 km'yi geride bıraktım. çok şükür şimdilik sorunum pek yok. ilk kez gönül rahatlığı ile pompacıya full yap kardeş dedim. önceleri 200-220 ye dolan depo sadece 70-75 civarı doluyor. baştan diyim çok sert kullanmam aracı pek hız da yapmam. bununla beraber yaklaşık 90-100 km'si sehir içi olmak üzere 75 liraya 373 km gittim ve daha da lpg bitmemişti... :)))
daha ne yazım ki?

Bora emin ol kardeşim pişman olmayacaksın. hem övüyorum ama Landrenzonun ortağı veya menfaatim yok. tamamen siz değerli arkadaşlara yardımcı olmaktı maksadım. Güzelse herkes faydalansın. Bir müddet sonra yakıtın iyice düşecek daha ilk 2 3 depo çok yakıo. zamanla 5 bin 6 bin olsun bak alışınca yakıtı gör. Ama ara sıra da benzinde gezmeyi ihmal etme. Ben her bir depoda en az 40-50 km de benzinde kullanıyorum. Benzini de çeyrek depodan aşağı düşürme. benzin pompası boşa çalışmaması gerekiyormuş. benzin ışığını yakmamaya özen gösteriorum. Bu halde bile ayda 20 TL benzin ya alıyorum ya almıorum...Bol sürüşler kardeşim hatasız kazasız.

şu landrenzoyu bi araştırayım bakalım. Bilgiler içinde çok teşekkür ederim.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

arkadaşlar bende ibiza kullaniyorum ama benim ki 2012 model. 1 mayısta landrenzo taktırdım bugun 6 mayıs yalan olmasın düz hesap 450 km'yi geride bıraktım. çok şükür şimdilik sorunum pek yok. ilk kez gönül rahatlığı ile pompacıya full yap kardeş dedim. önceleri 200-220 ye dolan depo sadece 70-75 civarı doluyor. baştan diyim çok sert kullanmam aracı pek hız da yapmam. bununla beraber yaklaşık 90-100 km'si sehir içi olmak üzere 75 liraya 373 km gittim ve daha da lpg bitmemişti... :)))
daha ne yazım ki?

75 liraya 373 km yuh be dostum.süpermiş, valla şu olaydan sonra lpgye kesin geçiyorum.:)

Geri
Üst Alt