Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 ibizaya 17" jant ve lastik aracı aşırı derece yorarmı acaba..

Asslnn

Kayıtlı Üye
1.4 ibizaya 17" jant ve lastik aracı aşırı derece yorarmı acaba..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aşırı derecede yormaz ama benzin ve konfordan ödül n verirsin

Bumerang ile gönderildi

Yormaz diyen denememiştir ben denedim 1.2 90 hp ibizada 15'ler varken normal devirde vites attırarak 160'ı görüyordum rahat bir şekilde ama 17'lerle 3 kez denedim araç 165'ten yukarıya çıkmıyor.
Arkadaşımın 2014 85 hp atmosferik ibizada zorlayınca 200 yapmıştım 14 jantlarla
17'lerle ondada 160'ı geçemiyorduk.
Benzini hiç karıştırmıyorum bile hızlanma konusunda sorun yok pek ama maximum hızda oldukça dez avantajı var.

Ama 17'den vazgeçmem zevk meselesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ufaktan yoruyo kardesim :)

...34 YK 9693...

çok farketmez kardeşim konforda bıraz düşüş olur çok az yakıt artar onun dısında bı sıkıntı yasamazsın bende 17 kullanıyorum memnunum

lastik jant ebatları orantılı değiştirilmelidir örneğin 195 55 16 ise 195 50 16 olursa orjinal ebatı bozmamış olursunuz ama jantınız büyür hiç bir fark olmaz tabi konfor dışında jant bir numara büyütürseniz lastik yanak kalınlığından 5 düşün

Teknik veriler asagida 15 incten sirasiyla 16-17-18 ve 19 inc e gecisin avantaj ve dezavantaji yaziyor
0l73yV.jpg

Konfor düşer yakış artar , görüntü güzel olur.

Geri
Üst Alt