Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 ibiza yakıt ve lpg

arkadaşlar 2014 1.4 referance aracım var ve yeni aldım 2. el olarak üzerinde lpg vardı aldığımda;

ortalama şehir içi deposu 65 TL ile doluyor ve 365 km yapıyorum. ortalama 0.17 krş yapıyor ve daha önceki denemelerimde de 0.18 max tüketim değerlerini görüyorum.

ayrıca araç lpg geçiş ısı değeri düşük heralde ki sabah çalıştırınca 100 mt gitmeden lpg ye geçiyor ki benzin sarfiyatım da neredeyse yok gibi.

atiker var araçta ve hissedilir performans eksilmesi de yok gibi

Ben de yazayım artık bu konuya :)
2014 İbiza 1.4 85hp aracım, herşeyiyle aldığım gibi, hiç modifikasyon yok.
Benzin tüketimim, şehiriçi ort. 7.5, uzun yolda ort. 5.5. sürekli Shell Power +Nitro kullanırım. 100TL ile 250-300 km arası giderim ortalama.

Bakalım gazda değerler ne olacak, paylaşırım.

65 70 TL lpg ile 600 km falan yapıyorum ben, benzine göre %50 fark ediyor.Performansa gelince ,elbette benzin gibi olamaz:)

Ben de yazayım artık bu konuya :)
2014 İbiza 1.4 85hp aracım, herşeyiyle aldığım gibi, hiç modifikasyon yok.
Benzin tüketimim, şehiriçi ort. 7.5, uzun yolda ort. 5.5. sürekli Shell Power +Nitro kullanırım. 100TL ile 250-300 km arası giderim ortalama.

Bakalım gazda değerler ne olacak, paylaşırım.

Erhan Hocam yorumlarınızı bekliyorum zira 2014 Model Ibıza'ma bende Atiker Gold düşünüyorum.
[doublepost=1459499787,1459499656][/doublepost]
65 70 TL lpg ile 600 km falan yapıyorum ben, benzine göre %50 fark ediyor.Performansa gelince ,elbette benzin gibi olamaz:)
Ömer kardeş kitinin markasını ve lpg tankının silindir mi ? yoksa simit mi ? paylaşabilir misin?

Erhan Hocam yorumlarınızı bekliyorum zira 2014 Model Ibıza'ma bende Atiker Gold düşünüyorum.
[doublepost=1459499787,1459499656][/doublepost]
Ömer kardeş kitinin markasını ve lpg tankının silindir mi ? yoksa simit mi ? paylaşabilir misin?
@OMERFARUK noktayı koymuş bi önceki mesajında :) heyecanlandım doğrusu :)

hocam 65 tl ye 600km yanlısınız olmasın?
normal kullanımda zor bu değer 11.5 krs eder 70 tl lik lpg yi 2 tl den alındıgında bu çıkıyor ortaya , ama nasıl olabilir sabit hızla uzun yolda 90 km gibi hızla çok dikkatli kullanım olursa tatlı rampalarda boşa atarak olabilir , bu değerlere çok yakın değerler yakalayan arkadaslar var , ama sabır işi biraz

Bundan onceki araclarimada alir almaz lpg montaji yaptirdim.1.4 101 bg fabia ve cordobaya atiker taktirdim hicbir sorun yasamadim,araclara oldukca uyumlu fiyat olarakta gayet uygun. ibizamada brc taktirdim.yakit olarak ortalama 20 kurus yakiyor.sonuc olarak lpg candir can.

Bundan onceki araclarimada alir almaz lpg montaji yaptirdim.1.4 101 bg fabia ve cordobaya atiker taktirdim hicbir sorun yasamadim,araclara oldukca uyumlu fiyat olarakta gayet uygun. ibizamada brc taktirdim.yakit olarak ortalama 20 kurus yakiyor.sonuc olarak lpg candir can.
Aynen öyle candır LPG. , birde bu motorlara uyumu mükemmel herseyi ile

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen
Reaksiyonlar: gns
Geri
Üst Alt