Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 ibiza yakıt ve lpg

merhaba arkadaşlar ben kayseriliyim burada oturuyorum aracım 2013 5. ayda aldım 1.4 style. burada ki servis özsa lpg takılırsa garantisi bozulur diyorlar bana. sizin serviste taktırdığınız aracın garantisi bozulmadı mı anlayamadım şimdi. yoksa burada ki servisin mi şerefsizliği bu ?

ben 1 ay önce aracı sıfır aldım ve bayii ile LPG takılmak şartıyla anlaştım ve aracı LPG li olarak teslim aldım garanti falan bozulmadı tek değişen sıfır araçta 3 yıl olan muayene süresi 2 yıla indi LPG takıldığı için başka servise sorun benim komşum aracı istanbuldan aldığı halde LPG yi Sakaryada taktırdı ve garantisi devam ediyor bu servis ile alakalı bir durum

ÖzSa LPG'li aracı ekspertize bile almıyor, şerefsizlik mi dersiniz yoksa prensip mi sizin bileceğiniz iş...

bende lpg yi kesinlikle taktırıcam aracı 5 bine kadar kullanıp bir sorun çıkmaması halinde taktırıcam. diğer servisler bu durumu sorun saymıyorsa kayseri de ki özsanın yaptığı prensip değil şerefsizliktir. garantiden kaçıyorlar sonuçta. ellerine düştük artık yapacak bir şey de kalmıyor bize.

bende aracın lpg'sini özsa'da taktırdım garanti dışına çıkmadı.kendileri takınca garanti dışına çıkmıyor ama başka bir usta falan takınca malesef garanti dışı kalıyor..prensip gibi bişey yani

bende aracın lpg'sini özsa'da taktırdım garanti dışına çıkmadı.kendileri takınca garanti dışına çıkmıyor ama başka bir usta falan takınca malesef garanti dışı kalıyor..prensip gibi bişey yani

hocam özsa ya bende sorduğumda bizde lpg takımı yok dediler. bu yıl içinde mi taktırdınız ?

Ben aracı yaklaşık 40 gün önce aldım ve bayi tüpü kendi taktırdı garantiside bozulmadı .Yakıta gelince benzinde 320-350 arası LPG de ise 200-220 arası yakıyor.LPG olayını şiddetle tavsiye edrim .LPG kiti olarak Landirenzo taktırdım her hangi bir güç kaybı yok.

Herkes farklı düşünebilir saygı duyarım ama şahsen LPG taktıramayacağım hiç bir araca para vermem:)

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Aynı şey değilki 1,2 nin yakıtı LPG ile eş olmaz

Öncelikle çok teşekkür ediyorum haftasonu gittim landirenzo taktırdım yakıt konusuna gelince kesinlikle dediğiniz gibi bi rakam çıkıyor... Hatta 2 arkadaş gidip önerinizle landirenzo taktırdık. Ancak bnm aracıma takılan enjektörler inanılmaz sesli çalışıyor arkadaşımda bu sorun yok. Bendeki enjektörlerin rengi yeşil ondakiler mavi bugün gidip sorduğumda olmaz öyle şey oda sesli çalışır diyor ve ondaki mavi olan enjektöründe 1000 km bakımından sonra yeşile çevirileceğini söylüyor. Bu mantıklı mı sizce? Birde aracı biraz sıkıştırınca kendini tüpten atıp benzine geçer mi yaklaşık 4000-5000 arası devirler? Kendini benzine atıyor ve arabayı kapatıp tekrar çalıştırana kadar hem gaza geçmiyor hemse uyarı sesi veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca arkadaşımda öneriniz için çok teşekkür ediyor.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum haftasonu gittim landirenzo taktırdım yakıt konusuna gelince kesinlikle dediğiniz gibi bi rakam çıkıyor... Hatta 2 arkadaş gidip önerinizle landirenzo taktırdık. Ancak bnm aracıma takılan enjektörler inanılmaz sesli çalışıyor arkadaşımda bu sorun yok. Bendeki enjektörlerin rengi yeşil ondakiler mavi bugün gidip sorduğumda olmaz öyle şey oda sesli çalışır diyor ve ondaki mavi olan enjektöründe 1000 km bakımından sonra yeşile çevirileceğini söylüyor. Bu mantıklı mı sizce? Birde aracı biraz sıkıştırınca kendini tüpten atıp benzine geçer mi yaklaşık 4000-5000 arası devirler? Kendini benzine atıyor ve arabayı kapatıp tekrar çalıştırana kadar hem gaza geçmiyor hemse uyarı sesi veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca arkadaşımda öneriniz için çok teşekkür ediyor.

Oncelikle hayirli olsun. Simdi her enjektor ses yapar bunlarin icinde en sessiz calisanlari kein marka enjektorlerdir. Bunuda bildigim kadariyla sadece prins ve mtm kullaniyor. 1000km sonra degistiricez olayi bana pek inandirici gelmedi daha oncede hic yasamadim yeni kitin enjektorunun degistirildigini. 4000-5000 devir bandindan sonra benzine gecmesi depodaki yakitin azligindan yetistirememesinden kaynaklanir. Eger deponuz doluysa ayarla ilgili bi sikinti wardir ayar yaptirmalisiniz. Lpg candir iyi gunlerde kullanin :)

Çok teşekkür ederim gerçekten lpg can artık ayağımı korkmadan gaz pedalına koyabiliyorum :)Yani depo doluyken yapıyor ama şuan ilk depo gaz 200-250 km oldu atar mı yinede? Arkadasımın arabasınıda denedim gaz doluydu oda attı benzine kendini :((

Geri
Üst Alt