Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.4 ibiza yakıt ve lpg

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında eran_1907 tarafından paylaşıldı.

1. eran_1907

eran_1907 SCW Üyesi

14
    0
    1
    arkadaşlar merhaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın forumda yeniyim nisan ayında 2013 model seat ibiza 1.4 style araç aldım. ancak yaklaşık 3 ayda şehir içi 6750 km yol yapınca yakıt biraz fazla gelmeye başladı. tüp taktırmayı düşünüyorum ancak ne marka taktırmalıyım? bide en çok merak ettiğim taktıran varsa benzinlide ne kadar yakıyodu şimdi ne kadar yakıyo? en önemli konu bu benim için...yardımcı olursanız sevinirim...

2. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Aracın sıfır olduğu için servis dışında taktıracağın yer ve Markalar aracını garanti dışı bırakacaktır diye düşünüyorum. Kara gelince ortalama %30-40 gibi olacaktır.

3. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Sıfır araca LPG takmak hiç mantıklı değil... Garantisi bitmeden tavsiye etmem... 1.4 alıp tüp takmak yerine 1.2 alsaydın ya...

4. eran_1907

eran_1907 SCW Üyesi

14
    0
    1
    o zaman almış bulundum hem arada fiyat farkı da var yaklaşık 4-5 bin lira kadar :D

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

kesin olarak o kadar düşer mi yakıtı?

bide şehir içi mi düşer o kadar?

5. turanefe

turanefe SCW Üyesi

114
    39
    28
    Ben aracı yaklaşık 40 gün önce aldım ve bayi tüpü kendi taktırdı garantiside bozulmadı .Yakıta gelince benzinde 320-350 arası LPG de ise 200-220 arası yakıyor.LPG olayını şiddetle tavsiye edrim .LPG kiti olarak Landirenzo taktırdım her hangi bir güç kaybı yok.

Herkes farklı düşünebilir saygı duyarım ama şahsen LPG taktıramayacağım hiç bir araca para vermem:)

Aynı şey değilki 1,2 nin yakıtı LPG ile eş olmaz

6. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Valla lpg için öngörülen oran bu diye biliyorum. Şehiriçi için kimse net bir oran veremez. Ancak yinede benzin gibi olmayacaktır. Bende serviste Zavoli taktırdım. 31,75 litre ile yaklaşık 400 km yol yaptım uzun yolda.

7. sinceler

sinceler SCW Üyesi

1.049
    304
    83
    Şehiriçi kullanıma bağlı 9-10lt,şehirlerarası 7-8 litre yakar...

8. _bugra

_bugra SCW Üyesi

9
    1
    1
    merhaba arkadaşlar ben kayseriliyim burada oturuyorum aracım 2013 5. ayda aldım 1.4 style. burada ki servis özsa lpg takılırsa garantisi bozulur diyorlar bana. sizin serviste taktırdığınız aracın garantisi bozulmadı mı anlayamadım şimdi. yoksa burada ki servisin mi şerefsizliği bu ?

9. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Benim aracım zaten sıfır değil o yüzden bir şey söyleyemicem.

10. eran_1907

eran_1907 SCW Üyesi

14
    0
    1
    çok teşekkür ediyorum bilgi için bugün gidip aldığım bayi ile görüştüm ancak onlar kendilerinin takmadığını söylediler..._bugra arkadaşım bende de aynısını söylediler ama ben taktırıcam... yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş