Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 ibiza yakıt ve lpg

eran_1907

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın forumda yeniyim nisan ayında 2013 model seat ibiza 1.4 style araç aldım. ancak yaklaşık 3 ayda şehir içi 6750 km yol yapınca yakıt biraz fazla gelmeye başladı. tüp taktırmayı düşünüyorum ancak ne marka taktırmalıyım? bide en çok merak ettiğim taktıran varsa benzinlide ne kadar yakıyodu şimdi ne kadar yakıyo? en önemli konu bu benim için...yardımcı olursanız sevinirim...

Aracın sıfır olduğu için servis dışında taktıracağın yer ve Markalar aracını garanti dışı bırakacaktır diye düşünüyorum. Kara gelince ortalama %30-40 gibi olacaktır.

Sıfır araca LPG takmak hiç mantıklı değil... Garantisi bitmeden tavsiye etmem... 1.4 alıp tüp takmak yerine 1.2 alsaydın ya...

Sıfır araca LPG takmak hiç mantıklı değil... Garantisi bitmeden tavsiye etmem... 1.4 alıp tüp takmak yerine 1.2 alsaydın ya...
o zaman almış bulundum hem arada fiyat farkı da var yaklaşık 4-5 bin lira kadar :D

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Aracın sıfır olduğu için servis dışında taktıracağın yer ve Markalar aracını garanti dışı bırakacaktır diye düşünüyorum. Kara gelince ortalama %30-40 gibi olacaktır.

kesin olarak o kadar düşer mi yakıtı?

bide şehir içi mi düşer o kadar?

arkadaşlar merhaba konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın forumda yeniyim nisan ayında 2013 model seat ibiza 1.4 style araç aldım. ancak yaklaşık 3 ayda şehir içi 6750 km yol yapınca yakıt biraz fazla gelmeye başladı. tüp taktırmayı düşünüyorum ancak ne marka taktırmalıyım? bide en çok merak ettiğim taktıran varsa benzinlide ne kadar yakıyodu şimdi ne kadar yakıyo? en önemli konu bu benim için...yardımcı olursanız sevinirim...

Ben aracı yaklaşık 40 gün önce aldım ve bayi tüpü kendi taktırdı garantiside bozulmadı .Yakıta gelince benzinde 320-350 arası LPG de ise 200-220 arası yakıyor.LPG olayını şiddetle tavsiye edrim .LPG kiti olarak Landirenzo taktırdım her hangi bir güç kaybı yok.

Herkes farklı düşünebilir saygı duyarım ama şahsen LPG taktıramayacağım hiç bir araca para vermem:)

Aynı şey değilki 1,2 nin yakıtı LPG ile eş olmaz

kesin olarak o kadar düşer mi yakıtı?

bide şehir içi mi düşer o kadar?

Valla lpg için öngörülen oran bu diye biliyorum. Şehiriçi için kimse net bir oran veremez. Ancak yinede benzin gibi olmayacaktır. Bende serviste Zavoli taktırdım. 31,75 litre ile yaklaşık 400 km yol yaptım uzun yolda.

Şehiriçi kullanıma bağlı 9-10lt,şehirlerarası 7-8 litre yakar...

merhaba arkadaşlar ben kayseriliyim burada oturuyorum aracım 2013 5. ayda aldım 1.4 style. burada ki servis özsa lpg takılırsa garantisi bozulur diyorlar bana. sizin serviste taktırdığınız aracın garantisi bozulmadı mı anlayamadım şimdi. yoksa burada ki servisin mi şerefsizliği bu ?

Benim aracım zaten sıfır değil o yüzden bir şey söyleyemicem.

Ben aracı yaklaşık 40 gün önce aldım ve bayi tüpü kendi taktırdı garantiside bozulmadı .Yakıta gelince benzinde 320-350 arası LPG de ise 200-220 arası yakıyor.LPG olayını şiddetle tavsiye edrim .LPG kiti olarak Landirenzo taktırdım her hangi bir güç kaybı yok.

Herkes farklı düşünebilir saygı duyarım ama şahsen LPG taktıramayacağım hiç bir araca para vermem:)

Aynı şey değilki 1,2 nin yakıtı LPG ile eş olmaz

çok teşekkür ediyorum bilgi için bugün gidip aldığım bayi ile görüştüm ancak onlar kendilerinin takmadığını söylediler..._bugra arkadaşım bende de aynısını söylediler ama ben taktırıcam... yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt