Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 FR Gelen Garip Ses (yardım)

tolgacelik

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Videoda gösterdiğim gibi böyle traktör sesi gibi bir ses geliyor. Sesin kaynağını bulup çekmeye çalıştım. Bu ses debriyaja basınca tamamen kesiliyor. Ayağımı çektiğimde geri geliyor. Rolantide yapıyor bu sesi hareket ederken yok. Araç 2014 Model 74.000 KM'de. Başına gelen var mı ?

Eğer debriyaja basınca kesiliyorsa debriyaj bilyasında sıkıntı olabilir. Debriyaj setini yakın zamanda değiştirdiyseniz bu sese katlanmanız set eskiyince yaptırmanız mantıklı olabilir. Eğer değiştirmediyseniz setinizi değiştirirken mutlaka kontrol edilmesini isteyin.

Eğer debriyaja basınca kesiliyorsa debriyaj bilyasında sıkıntı olabilir. Debriyaj setini yakın zamanda değiştirdiyseniz bu sese katlanmanız set eskiyince yaptırmanız mantıklı olabilir. Eğer değiştirmediyseniz setinizi değiştirirken mutlaka kontrol edilmesini isteyin.
Yok hiç değiştirmedim o zaman onu değiştireyim ben teşekkürler:)

şarj dinamosunun orada bir bilya vardı, akü şarjını sağlamak için dinamoyu çeviren. aklınızda olsun. benzer bir ses önceki aracımda oldu, debriyaja basınca ses kesiliyordu,

meğersem bilya kilitlemiş ve aküyü şarj etmiyormuş. bilya değişince düzeldi.

Geri
Üst Alt