Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.4 cordoba motoryağı hakkın

Konu, 'Cordoba' kısmında ibrahim411 tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim411

ibrahim411 SCW Üyesi

50
    46
    18
    Merhaba, Hayırlı cumalar.
    2004 model 1.4 100hp lpg li cordobam var. Motor yağını değiştireceğim. Castrol un sayfasında yağlara baktım cordobaya önerisi castrol edge 5-30w oldu. Baya da pahalı. Siz ne tavsiye edersiniz yada ne marka kullanıyosunuz.

Teşekkürler.

2. İSPİRLİdadaş

İSPİRLİdadaş SCW Üyesi

467
    323
    63
    Bu yaştaki araçlar için 10 -40 yağ tavsiye ediliyor. Ben son ki yağ değişiminde bazı telkinleri dikkate alarak GM Orijinal 10 - 40 yağ koydum. Opelin kendi yağı. Motor sesinde bi azalma oldu. Ama süreç yeni olduğu için tavsiye edecek kadar tecrübem yok

Bunu beğendi. ibrahim411 bunu beğendi.
  3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    mobil esp formula 5/30 gerisi hikaye :) bende kullanıyorum perfomanstan cok memnunum.castrolde iyidir kötü değil ama bızım motor normlarına en yakın ve en uygun verimli yağ mobil...yazılım oldugu içinde 8000-10000 de bakım yapıyorum motorda en ufak ufleme yok

4. İSPİRLİdadaş

İSPİRLİdadaş SCW Üyesi

467
    323
    63
    Abi bildiğim sağlam ustalar bu yaştaki araçlar için 5 - 30luk ince yağları tavsiye etmiyorlar. Yeni bi motorda 5-30 ince yağları öneriyorlar ama aşınmış yaşı 10un üzerindeki motorlar için genelde hep 10-40

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  5. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    benım evlat seneye gircek 10 yaşına hatta gün alcaz :D elinde stokta ne kalmışsa onu önerir usta.sonucta senın arabanın derdnde değil para kazanma telaşındadır.özel yağcılara giderim 55 bin kmde 5 kere değiştirmişimdir .daha biri cıkıpta bunu neden kullanıyorsun demedi.yada şunu öneririm bunu öneririm yok.raflara bakıyorum binbir çeşit yağ hiç ellenmemiş :) haa motor motor ister üfler vs sıkıntılıdır bişi diyemem.şıkır şıkır çalışan motoru neden 10-40 koyayım.adam boşuna motorun normlarına göre yağ üretmemiş.bana göre yanlış....

Bunu beğendi. İSPİRLİdadaş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş